Kategoriler
Formula1 Manşet

Tombazis: Alonso’ya Hiçbir Zaman Kazanabileceği Bir Araç Vermedik

Ferrari’nin eski tasarımcısı Tombazis, Alonso’ya hiçbir zaman yarış kazanabileceği bir otomobil veremediklerini söyledi.

Alonso Ferrari macerasında 2010 ve 2012 yıllarında şampiyonluğa çok yaklaşmış ancak ikisinde de son yarışta şampiyonluğu Vettel’e kaptırmıştı.

Tombazis “Ona şampiyon olabileceği bir otomobil veremediğimiz için üzgünüm. O günümüzün en iyi pilotlardan birisi”

“Fernando’ya hiçbir zaman kazanabileceği bir araç veremedik. O en iyi sürücülerden birisi ve eminim yine kazanacak” dedi.

Tombazis Vettel için “Sebastian ile çalışamamak kötü oldu. O çok ciddi ve açık sözlü bir adam. Onunla çalışmak isterdim.” dedi.

Yunan tasarımcı son olarak Schumacher’in kazası için “Normal hayata dönmesi için dua ediyorum. Onun gibi bir adam için korkunç bir kaza. Gerçekten talihsiz bir durum” dedi.

“Tombazis: Alonso’ya Hiçbir Zaman Kazanabileceği Bir Araç Vermedik” için 16 yanıt

Adam dizayn eden kisi olarak vermedik diyor bircok arkadassa elini belkide bir kere bile o araca dokunmamistir kazanan aracti diye ortaligi parcaliyorlar.
Alonsonun ilk yarisindaki dublede vettlin yaris icerisindeki arizasi ile yavaslamasi ile vuku buldu.

Alonsonun hatalı yanı bence kendine başarıyı getirecek ekibide yanında taşımamış olmasıydı mesela bi James Allisonu alıp ilk seninde Ferrariye getirebilirdi..Motor sporlarında buyuk başarılara imza atan pilotların hepsi kendi ekibini kurmuştur Schumı ve Rossi aklıma gelenler…

Alonso konusunda kimse aksini iddia etmiyor:) Tombazis biraz üzgün ancak büyük beklentilerin olduğu yerlerde başarı tek hedeftir.
Tutunmak için ortaya bir seyler koymak gerekiyor.

Üstelik 2008 de massanın 6 birinciliği vardı hamiltonun 5 birinciliği ama hamilton 1 puanla şampiyon oldu alonso 2010 ve 2012 de kazanabileceği bir şampiyonluk vardı araç gayet iyiydi

belçikada lewisten çalınan birincilik o fazla olan. 2008 ferrari bariz o sene en iyi aracti. Bariz yarım sn hızlı olan araçla sampiyon olmadı massa

Hiç bir zaman kazanabileceği bir araç veremedik diyor sonra 2010-2012 şampiyonluğu son yarışta kaybettik diyor şimdi bu 2 araç kazanan bir araç değilmi 2010 da son yarışta vettel şampiyonada 3.sıradaydı alonso 1.sıradaydı alonso yarışı 4.bile bitirse şampiyondu 2012 de son yarışı 2.bitirdi yarışı kazansaydı yine şampiyondu demek ki her 2 araçda iyiydi ama ferrari son yarış taktiği yüzünden kazanan bir araçla kazanamadılar geçiniz bunları hamilton 2008 de hep massanın ardındaydı son yarışda şampiyon oldu

2011-2014 arası doğru olabilir ama 2010’daki araç üzerinde 9 ay çalışılmış gayet iyi bir araçtı. O seneye dubleyle başladıklarını da unutmamak lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir