Kategoriler
Formula1

Vettel: Daha Fazlasını Yapmalıyız

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Ferrari’nin sıralamalar öncesinde daha fazlasını yapması gerektiğini savundu.

Alman pilot İtalya’daki her iki antrenman seansında da en hızlı üçüncü isim olsa da Mercedes’ten oldukça geridelerdi.

Sebastian Vettel “Bugün sadece bir cuma. Ancak yine de güzel bir sonuç görmek iyidir. Bugün araçta pek çok iş yaptık, ama yarın daha fazlasını yapmamız gerekebilir. Daha fazlasını yapabiliriz. Ancak genel olarak iyi birgün geçirdik. Bu yüzden oldukça mutluyum”

“Mercedes çok hızlı ve tahmin yapmak çok zor. Cuma günü çalıştıkları progrmaı bilmiyoruz ama onların hızı şaşırtıcı değil. Büyük olasılıkla yarın çok büyük sürpriz olmayacak. Ama biz sürprizleri severiz ve fark yaratmak için çalışıyoruz”

“İyi bir sonuç için sıralamaların önemi büyük. Monza size geçiş imkanı sağlayaiblir, ama mümkün olduğunca sıralamalara odaklanmalıyız. Daha sonra yarışta rakiplerinizi geçmeye çalışırsınız. Neler olacağını göreceğiz”

“Daha hızlı olabiliriz. Yarın öncesinde bir adım ileri gitrmemiz gerekiyor” dedi.

“Vettel: Daha Fazlasını Yapmalıyız” için 3 yanıt

Ben anlamıyorum biz neden stratejik durumları Mercedes gibi ayarlayamıyoruz. Bizim buraya 3 motor hakkı ile güncelleme hakkı ile geleceğimizi herkes biliyordu ancak Mercedes bir anda hepsini kullandı. Bunu kimse beklemiyordu mesela. Bence doğru olanda bu. Rakipleri şaşırtmalı her zaman. Kimse senin ne yapcağını bilmemeli. Ayrıca bizim kaybedecek neyimiz var ki ! Zaten her şekilde 2.yiz,ceza kaçınılmaz. O Halde kullan abi kendi evinde hepsini hiç değilse gözle görünür bir gelişim kaydet. Parça parça bölmüşüz 1 hakkı buraya 2 hakkı şuraya. Yada cfd sistemimizden ne haber ? Ferrari’nin kaybedecek bir şeyi yokken bu sezonu ciddi test olarak geçirebiliriz. En azından farklı şeyler denemeliyiz. Risk almalıyız

Sebastian Vettel “Bugün sadece bir cuma. Ancak yine de güzel bir sonuç görmek iyidir”
Kimi Raikonen “Herşey normal bir yarış hafta sonunda olduğu gibi hemen hemen aynı şekilde gitti”
Sebastian Vettel ”Ama biz sürprizleri severiz ve fark yaratmak için çalışıyoruz”
Kimi Raikonen ”İyi sonuçlar elde etmeyi umuyoruz. Dediğim gibi, benim için normal bir cumaydı”

Psikoloji de tahmin etmek davranışların hangi anda,biçim de ne şekil de ortaya çıkacağının bildirimi yani burdan yola çıkarak bilimsel olarak yarın ve yarış günü ferrarinin karlı çıkacağının göstergesi tabi bu bilimsel olarak bide gerçekler var 😀 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir