Kategoriler
Formula1 Manşet

2015 İtalya GP 3. Antrenman – Hamilton Yine Lider

2015 Formula 1 Şampiyonası’nın 12. yarışı olan İtalya GP öncesinde gerçekleştirilen 3. ve son antrenman seansını yine Mercedes pilotu Lewis Hamilton ilk sırada tamamladı.

Dünkü ilk 2 seansı zirvede tamamlayan Hamilton, bugünkü son antrenman seansında derecesini 1.24.544’e düşürerek yine zirvede yer almayı başardı.

Hamilton’u 0.26 sn geride şaşırtıcı bir şekilde Ferrari’den Sebastian Vettel takip ederken Mercedes’in diğer pilotu Nico Rosberg 0.3 sn geride 3. oldu. Ferrari pilotu Vettel, son antrenman seansında Mercedes pilotlarına oldukça yaklaşmış oldu.

Ferrari gibi Williams da son antrenman seansında zirveye yaklaştı. Cuma günü geride olan Williams pilotları Bottas ve Massa yaklaşık 0.5 sn geride 4 ve 5. hızlı isimler oldular.

Mercedes motorlu Lotus’ta Pastor Maldonado 6. hızlı isim olurken onu Ferrari’nin diğer pilotu Kimi Raikkonen takip etti.

Dünü seanslarda etkileyen Force India’da Sergio Perez 8. hızlı isim olurken onu Sauber’den Marcus Ericsson, Lotus’tan Romain Grosjean ve Sauber’in diğer pilotu Felipe Nasr takip ettiler.

Force India’da Nico Hulkenberg en hızlı 12. dereceyi kaydederken McLaren pilotları Fernando Alonso ve Jenson Button bugün biraz daha hızlanarak 13 ve 14. zamanları kaydettiler.

Manor’da Roberto Merhi en hızlı 15. isim olurken Renault motorlu araçlar son antrenman seansında son 5 içerisinde dağıldılar. Tüm Renault motorlu pilotlar bu hafta sonu yeni motorlara geçtiler ancak gelen bilgilere göre Red Bull’da Daniel Ricciardo yeni motorunda da sorun yaşadı ve dünkü motora dönüş yapacak.

COIaxCiWgAAssHg

“2015 İtalya GP 3. Antrenman – Hamilton Yine Lider” için 35 yanıt

Hamilton ve Rosberg bu kez Spa’dan çok daha yakın olacaktır diye tahmin ediyorum zevkli bir çekişme olacak en azından ikisi arasında

Bu arada Rai ile Vet arası farka çok takılmayın derim. Pilotların ne amaçlarla piste çıktığını bilmiyoruz. Vettel sıralama için çıkmış gibi göründü hızlı bir şekilde turunu geliştirdi, Raikkonen ise 0.2-0.3 kademeli olarak bir gelişim gösterdi. Sıralama simülasyonu yapıyor gibi görünmedi ancak program olarak Vettel daha önde gibi. Raikkonen ayarlarla uğraşıyor olabilir.

Pole 1.23.000-1.23.100 gibi duruyor, Rosberg’in performansının iyi olduğunu düşünürsek.
Motor değişimi sizce Ricci için sıralamalara yetişir mi?? Bana yetişmez gibi geliyor. 2 saatte motoru hazır hale getiremezler sanki.

Mercedes’le aradaki tek tur performans farkına odaklanmaya gerek yok. Önemli olan 3. ve 4. sıraları almak şuan için. Ardındanda startta arkadaki Mercedes motorlu araçlara geçilmemek. Ondan sonra yarış performansında Cumartesi günkü kadar uzak kalmayıp mücadele şansını yakalamamız gerek.

Kimi hafta başından beri düzenli olarak Vettel’den geride kalıyor. Umarım Sıralama seanslarında toparlar. İkinci çizgiyi almamız gerek.

Yok arladaş hiç bi sıkıntı yok rai fişek gibi sürüyor maşallah ama yok nedir ufak tüp nos mu var bu vettelin aracında

dünden beri sana spanın son 5 turunu izle diyorum onu izlemek istemiyorsan max hızlara bak vettel 341km rai 330km rai basmayı bilmiyor diyenlere 350-360 bastıgı günleri hatırlatırım.

uçmak değil. geçen sene 24.106 ve orta sert ile alınan pole var. lastiği bir kademe düşür 1 saniye burdan gelsin ve 1 saniye ye yakında araçların geliştiğini düşünelim. bence normal şartlar altında gayet makul. kendi düşüncem bu.

Dünden yana biraz daha gelişmiş görünüyoruz.Sıralamalar da yağmur yağsın da bir süpriz olsun.

Ferrari taraftarları ümitlenmemeli ki zaten ümitlenmemeye alıştılar galiba ne yazık ki.Bugünkü yumuşaklarla attıkları derecenin nerdeyse aynısını dün sert lastikle attı adamlar. Ferrari maksimumu vermiş olabilir ama Mercedes’in yumuşaklarla 1.23.500 gibi bir dereceye inmesi mümkün.

Redbull yine motor değiştirecekmiş galiba Horner öyle dedi..Dandik motorla bişeyler yapmak zor tabi motor aşırı ısınmış hemen.

Dandik motor Redbull bunu çoktan hakketti.
Redbull sen kim oluyorsunda basının önünde motor tedarikçini azarlıyorsun fazlasıyla hak ettiler.

Sert lastikle 1.24 yapan bir Hamilton var. Eğer sıralamada yağmur olmazsa yaklaşık 1 sn farka hazır olun arkadaşlar.

Ama bugün pist soğuktu , yağmurun etkisi yeni gitmişti ,dünkü dereceleri zaten yapamazlardı ama 1 23.00 lara hazırladım kendimi 😀

Tamamda pist herkese soğuktu 😀 Vettel dünkü şartlarda yaptığı dereceyi bugün geliştirebiliyorsa Mercedesler de çok rahat geliştirebilir. Tabi lastik ısıtma konusunda bu kadar kazma değillerse 😀 Araca zarar vermemek için çok zorlamadılar o yüzden sıralamalarda bundan 1 saniye hızlısını çok rahat atarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir