Kategoriler
Formula1

Verstappen: Geçişlerimi Yarış Oyunlarında Çalışıyorum

Toro Rosso F1 pilotu Max Verstappen yarış oyunlarında geçişleri çalışmasının pistteki ataklarına yardımcı olduğunu söyledi.

Verstappen yazın başından bu yana Redline simülasyon yarış takımına katıldı ve Spa-Francorchamps ve Monza yarışlarının birere hafta öncesinde simülasyonda çalışmış.

“Bu her zaman iyidir, çünkü ne kadar alanınız olduğunu bilirsiniz. Simülasyon yarışlarında bazen fazla ileri gidersiniz ve bunu yapamayacağınızı öğrenirsiniz.”

“Bence bunun bana yararı oluyor. Bunu Spa’da ve şimdi de Monza’da yaptım ve gerçek pistlerde iki kez işe yaradı.”

“Pistte Felipe Nasr’ı simülasyonda yaptığım aynı manevra ile geçebildim.”

Lewis Hamilton ise geçiş manevralarını çalışmadığını ve ne yapacağına o an karar verdiğini söyledi.

“Biraz daha rahat bir sürücüyüm. Pistte serbest hareket etmeyi seviyorum. Geçiş manevralarımın hiçbirisi diğerleri ile aynı şekilde değil.”

“Geçiş yaparken doğaçlama karar vermeyi seviyorum. Ne olacağını asla bilemezsiniz, denersiniz, o tur olmazsa farklı noktalarda olabilir.”

“Birşeyleri planlamayı veya hazırlanması sevmem. Oraya ne yapacağımı düşünmeden gelirim.”

“Bence bu benim için daha eğlenceli, eğer bir noktada yapmayı beklersem bu kadar etkileyici olmaz.”

“Yeni bir nesil var, belki bu işi yaptıkları yeni bir yol vardır.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Verstappen: Geçişlerimi Yarış Oyunlarında Çalışıyorum” için 17 yanıt

Bu bana 2005’te ilk Türkiye Gp’sinin yapılacağı zaman Massa’nın bir röportajını hatırlattı. O zaman yarış, pistte ilk defa yapılacağı için nasıl hazırlandıkları soruluyordu pilotlara. Büyük takım pilotları simülasyonlarda çalışırken Sauber’deki Massa piste konsol oyunuyla hazırlandığını ve hatta yarışları kazandığını söylemişti. Bunu okuduğumda ben de içimden “Oğlum sen kimsin ki bu yarışı kazanacaksın, bir de oyunla çalışmış ya.”, gibi laflar söylemiş adeta hor görmüştüm. O yarış olmasa bile sonraki üç yıl adam İstanbul Park’a ambargo koydu. Massa’dan özür diliyorum yeri gelmişken. Şakası bir yana pilotların nasıl ve nerede çalıştığını ve gelecekte ne yapacaklarını bilemediğimiz pilotları fazla küçümsememek lazım. Evet, Hamilton gibi spontane, o an karar verip yarışan pilotları izlemek daha zevkli olabilir ama teknolojinin nimetlerinden faydalanıp manevralarını geliştirmeye çalışanları da küçük görmemek lazım.

Altında ki Araç Biraz Daha İyi Olsa Bu Sezona Damgasını Vuracak Emin Olun ve Monaco’da ki Kaza Yarışın Gidişatını Değiştirdi…

cümlendeki tüm kelimelerin baş harflerini büyük yazmana rağmen kullanıcı adını küçük harflerle yazmış olman çok ironik. zor olmuyor mu hakkaten?

Bu çocuğun kariyer öyküsünü nasıl şekillenecek çok merak ediyorum.Öyle bir yaştaki rahatlıkla bir çok şeyi deneyebilir doğru yönde yönlendirilirse genç yaşta büyük tecrübeler kazanabilir.

Ben sadece iracing sürdüğünü gördüm rf2 yi bilmiyordum 😀 rfactor da var da 2 de görmedim henüz grafiğini beğenmez rf in de 😀 ahaha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir