Kategoriler
Formula1

Manor Yeni Aracını 2016’ya Erteledi

Manor F1 takımı yeni şasisi üzerinde daha uzun süre çalışabilmek için piste çıkarmayı önümüzdeki yıla ertelediğini açıkladı.

Takım sezona modifiye edilmiş bir 2014 aracı ile başlamıştı ve sezon içinde yeni araçlarını piste çıkarmayı planlıyordu.

Ancak takımın yeniden yapılanması ve Mercedes’ten transfer edilen Bob Bell gibi önemli isimlerin katılmasıyla birlikte takım gelişim stratejisini değiştirdi.

Takımın sportif direktörü Graeme Lowdon: “Sezon başındaki planımız daha büyük değişiklikler yapabilmek için değiştirildi.”

“Ancak geliştik ve daha fazla insan aldık, eski plana göre gitmek mantıklı değildi, önümüzdeki yılın şasisini geliştirmeye başlamak çok çok daha avantajlı.”

“O şasinin gelişim oranı iyi ve bunun için çok iyi bir süre elde etmiş olduk. Herkes önümüzdeki yılın aracından emin ve bu ileri yönde büyük bir adım olacak.”

“Artık kıtalararası yarışlar var ve bunu bu sene yapmak oldukça zorlu olacaktı.”

“Diğer takımlar sezon başlarında puanlar elde edebilmeyi başardılar, 2016 için çalışmayı bırakıp bu sene işler yapmaya çalışırsak bundan mahrum kalabiliriz.”

“Artık tasarım aşamasını uzun tutmak ve sürekli aero değerler elde etmek aracı şu an üretmekten çok daha faydalı.”

Manor yine de bu sezon aracında bazı güncellemer kullanacak, ancak bunlar önümüzdeki yıl ile ilgili olacak.

“Singapur ve Japonya’da bazı yeni şeylerimiz olacağından eminim. Bunlar önümüzdeki yılın aracına da uygulanabilir olacak ve bize gelişim zamanına mal olmayacak.”

“Bu parçalar bizim 2016 planlarımızı etkilemeyecek, bunları piste sürmeye devam edeceğiz.”

“Manor Yeni Aracını 2016’ya Erteledi” için 2 yanıt

Force İndia 2009 sezonunda büyük bir adım atarak puan alabilen bir takım haline gelmişti.
Bu yönde bir gelişimi Manor’dan 2016’da bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir