Kategoriler
Formula1

Mateschitz “Mercedes Motoru İstedik Ancak Bir İsim Karşı Çıktı”

Red Bull’un Sahibi Dietrich Mateschitz, sene sonunda Renault ile yollarını ayıracaklarını doğrulamasının yanında açık bir şekilde öncelikli tercihlerinin Mercedes olduğunu söyledi.

Renault ile yeni motorlar döneminde beklediğini bulamayan Red Bull bu sene sonunda Red Bull ile yollarını ayıracak.

İlk günlerde çıkan haberlerde Red Bull’un Mercedes’e yakın olduğu söyleniyordu. Red Bull Mercedes’ten rekabetçi motor alma konusunda istekli olsa da Mercedes kendisine rekabetçi bir rakip çıkarmamak için buna karşı çıkıyor. Dolayısıyla Red Bull, Ferrari motoruna mecbur kalıyor.

Mateschitz “Önceliğimiz Mercedes motorunu almaktı ancak tek bir isim (Dieter Zetsche) tarafından reddedildik.” dedi.

“Mateschitz “Mercedes Motoru İstedik Ancak Bir İsim Karşı Çıktı”” için 9 yanıt

Red Bull hata yapıyor, Reno daha gelişim haklarının çoğunu kullanmadı, bu sürekli tehditkar açıklamalar sıkmıştı, gitsinler geri gelmemek üzere. 4 yıl seni şampiyon yaparken iyiydi bu ne vefasızlık, geçen sene Mercedes eze eze yendi zaten buna kimsenin lafı yok, bu sene de öyle başladı ama mücadeleye girebilecek pistler mevcut, sabredin 2016 aracı ile önde olabilirsiniz, ekibiniz güçlü.

bu redbul beş altı yıl tozunu beraber attıkları renault,la biraz başarısız olunca arkalarından konuşmaya karalamaya başladılar sanki kendi başarılarıymış gibi .. bende olsam mercedesin yerinde vermezdim
bu redbul kendi motorunu üretsede görsek boylarını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir