Kategoriler
Formula1

Renault: "W Kanat Saçmalık"

Fransız takım ve aynı zamanda Alonso adına konuşan bir sözcü, gelecek ay yapılacak olan Avustralya yarışında Renault’un geliştirilmiş arka kanadı söylentilerinin saçmalık olduğunu söyledi.

Enstone kökenli takıma yakın bir kaynak, Hollanda’daki bir internet sitesine, şekli nedeniyle takma adı W olan kanadın Melbourne’den önce testlerde kullanılmayacağını çünkü rakipler tarafından kopyalanabilineceğini  söylemişti.

Habere göre bu kanat, R28’e yarım saniye kadar katkıda bulunacaktı.

Ama Barselona testlerinde bir sözcü, Marca gazetesine, söylentilerin saçma olduğunu söyledi.

Marca’ya göre bu hikaye, yaratıcı bazı taraftarlar tarafından hazırlanan resimler nedeniyle ortaya çıktı.

Haber ajansı EFE’ye ise Alonso, Melbourne için özel bir gelişim planlamadıklarını söyledi.

26 yaşındaki İspanyol pilot, Fransız takımın R28’in ön kısmı için kısa sürede bazı gelişmeleri test edeceğini ve tur başına 0,1-0,2 kazanç sağlayacaklarını söyledi.

“Renault: "W Kanat Saçmalık"” için 0 yanıt

walla arkadaşlar w kanat doğru yada yalan onu bilmem ama renoult'un bukadar boş olacağına ihtimal vermiyorum.kesinlikle bişey düşünüyorlardır.bence arabaları göründüğü kadar yavaş değil.ama şampiyon olabilecek bir araç mı ferrari varken bu çok zor.

bu haber ilk çıktığında çoğu arkadaş yorum yazdı,mantıken bu w kanadın neden günyüzüne çıkmadığına neden testlerde denenmediğine değinerek, bunun bir uydurma olabileceğini söyledi.baştan beri saçmaydı zaten..ingliz basınında da geçmiş zamanda mclaren için benzer senartolar çıkmıştı..hatırlarsınız "ferrari katili" :))mp4-18 idi galiba..tam hatrlamıyorum..hiç yarışmadı bile..
bence takımlar bu tür spekilasyonları kendileri çıkarıyorlar..kötü geçecek bir sezondan reklam kapma tekniği belki de:))

tabi zaten gerçekcilikte yoktu yani renaulttan zirveyi zorlamasını artık beklemeyin tek umudunuz W kanattı oda yalan çıktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir