Kategoriler
Formula1

Haug, Red Bull'un Dereceleri Önemsemiyor

Mark Webber, Perşembe günkü çalışmaların sabah seansında en yakın rakibinin 1 saniye kadar önündeydi ama Haug, RB6’nın temposu karşısında paniklemiyor.

Haug: “Eğer bu dereceleri 150 kilo (yakıtla) yapmışlarsa hızlı derdim ama bu dereceler bir referans değil. Daha çok erken ve hiç bir takımın şimdiye kadar ciddi bir sıralama çalışması ortaya koymadığını söyleyemem”

“Testlerin ilerleyen döneminde bunu göreceğimizi düşünüyorum. Eğer hava kuru kalırsa, neler olup bittiği konusunda bir fikir edineceğimizi düşünüyorum”

Haug, yakıt ikmâlinin kalkması ile depoların büyümesinin, test derecelerini incelemeyi zorlaştırdığını belirtti ama bunun, bu seneki yarışları ilgi çekici hale getireceğini söyledi.

Haug: “Değerlendirmesi imkânsız, tahmini bir olur. Örneğin bir 37 turluk sürüşünüz varsa, minimum yakıt yüküne sahipsinizdir, belki 74 kilo. Ama bu, bütün hikayeyi vermez. Çünkü biri, aynı zamanları 160 kilo yakıtla da yapabilir”

“80 kiloluk fark, tur başına 3 saniye anlamına gelebilir ama burada, daha ağır olanın, yakıt boşalınca aracını çalıştırabileceğini farzediyoruz”

“Bir ayarla, hem düşük yakıt yüklü sürüşü hem de maksimum yakıtla sürüşü gerçekleştirmelisiniz. Bu, geniş bir aralık ve Formula 1’de önceki yaşananlara göre çok farklı”

“Bu yüzden hafif araçları zaman tablosunda zirvede bulabilir ama bunlar yarış tempolarında hızlı olmayabilirler. Bu da işleri oldukça ilginç yapacak”

“Haug, Red Bull'un Dereceleri Önemsemiyor” için 0 yanıt

"Bir ayarla, hem düşük yakıt yüklü sürüşü hem de maksimum yakıtla sürüşü gerçekleştirmelisiniz."
çok şey biliyor ve çok şey saklıyorlar Mercedes için Bahreyn'de güneşli günler görünüyor
rakiplerini küçümsemiyorlar sadece test derecelerinin ne kadar yakıtla yapıldığı bilinmediği için önemsemiyolar çok güzel bir durum ve sağlam adımlarla güzel bir yolda ilerliyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir