Kategoriler
Formula1

Webber, Son Ameliyatında Kilo Vermeyi Başarmış

Geçen seneki şampiyonayı 4. sırada tamamlamasının ardından 33 yaşındaki Avustralyalı pilot, 2009 kışında kırdığı ayağından sonunda metal çubuğu çıkarttı.

Ama 1.85 boyundaki Webber, Formula 1’de önemli olan pilot ağırlığı konusunda sıkıntı yaşıyor ve zaten boyu nedeniyle ağır olan Avustralyalı, ameliyat ve Noel arası ile de kilo aldı.

75 kiloda kalmakta güçlük çeken Webber, 80 kiloya kadar çıktı..

Daily Express’e konuşan Webber “kariyerim boyunca en ağır halimdeyim” dedi ama Bahreyn’e gidildiğinde normal haline dönmüş olacağını belirtti.

Webber’in aracı RB6, şu anda en iyi araçlardan biri olarak görülüyor ama şampiyonluk adaylığı için takım arkadaşı Vettel kadar öne plana çıkmıyor.

Daily Star’a konuşan Webber: “Kendimi buna bağlamıyorum. En azından geçen sene gibi sonuçlar alıp alamayacağımı görelim”

“Sürpriz olabileceğimi kabul ederim ama bu benim için iyi bir konum değil”

“İnsanların Jenson’u, Lewis’i, Michael’i, genç Sebastian’ı, şampiyonluk mücadelesinde olmuş Massa’yı, iki defa şampiyon olmuş Alonso’yu göstermesi normal.”

“Bu sene benim için büyük fark, fiziksel ve zihinsel. Her sabah kalkıp da ayağımın ilerleme kaydedip kaydetmediğini düşünmüyorum. (2009’da) bunun, benim performansıma etki edip etmediğini söylemek de güç”

“Belki zihinsel olarak güçsüzleşmiştim. Çünkü, ameliyat ve iyileşme ile geçen bir sezon öncesi yaşadım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir