Kategoriler
Formula1

De la Rosa, Lastik Avantajını Önemsemiyor

Japon lastik üretisinin vardığı bu sonuçlara göre Sauber, yakıt ikmalinin kaldırıldığı bu sezonda önemli bir avantaja sahip.

Ama De la Rosa, testlerdeki koşullarla Bahreyn’deki koşulların farklı olduğunu söyledi.

De la Rosa: “Lastik bilgilerinin anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü, sıcaklıkların çok düşük olduğu yerlerde testler yaptık ve şimdi gerçekle yüz yüzeyiz”

“Bu yüzden lastiklerin kullanımı, mesela Barselona’ya göre çarpıcı derecede değişecek. Açık görüşlü olmalıyız. Rakiplerimizin nerede olduğunu gerçekten bilmiyoruz”

“Sadece hislerimizi ve araçtan aldığımız bilgileri değerlendirebiliriz. Yaptığımız testlerden oldukça memnunuz”

Bununla birlikte İspanyol pilot, bu hafta sonu sürpriz yapmak için takımın var gücüyle çalışacağını söyledi.

De la Rosa: “Zorlayacağız. Gelişim için buradayız. Başarır mıyız, başaramaz mıyız emin değilim ama bunu yapmak için motive olduk. Ama dürüst olmak gerekirse rakiplerimizin nerede olduklarını bilmiyorum”

“50 derecelik bir sıcaklıkta kimin daha hızlı olacağı konusunda herhangi bir fikrim yok. Çok açık görüşlüyüm ve adım adım gideceğim”

McLaren’deki test görevi ardından yarışlara dönen De la Rosa, sezonun ilk yarış öncesinde kendini rahat hissediyor.

De la Rosa: “Kendimi iyi hissediyorum. Dürüst olmak gerekirse geri döndüğüm için çok mutluyum, biraz da rahat. Çünkü benim için burada olmakla, bir yarış kazanmış gibiyim. Zor, uzun ve çetin bir kıştı. Bu yüzden o anlamda rahatım”

“De la Rosa, Lastik Avantajını Önemsemiyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir