Kategoriler
Formula1

Lotus Patronu Bahreyn'deki Rüya Gibi Sonuçtan Memnun

Lotus takımı diğer yeni takımlara kıyasla damalı bayrağı gören tek takım olabildi.Kovalainen yarışı Alonso’nun bir tur gerisinde 15. bitirerek damalı bayrağı görebildi.

Takım arkadaşı Jarno Trulli ise yaşadığı hidrolik sorunuyla birlikte Alonso’nun 3 tur gerisinde 17. olarak yarışı bitirebildi.

Lotus takım patronu Fernandes “Şu anda tamamen bulutların üzerinde uçuyorum.Hislerimi tanımlayabilmem mümkün değil.6 aylık bir çalışma sonucu iki aracımızın da finish görebilmesi inanılmaz.Çok heyecanlı ve mutluyuz ve takım ruhu inanılmaz bir durumda.”

“Jarno,Heikki ve buradaki diğer herkesle gurur duyuyorum.Harika bir başlangıç ve hayal ettiklerimizden daha iyisini yapabildik.Yarışı diğer yeni takımların önünde bitirmek istedik ve bunu başardık.

“Buradan itibaren artık devam ediyoruz.Yarıştan önce Clive Chapman bana eski Lotus şapkasını verdi ve dedi ki ‘İlk yarışını kazandığında babam gibi sen de bu şapkayı havaya atan adamlardan olacaksın'”

“Bu benim için çok şey ifade ediyor ve harika bir jestti.

Teknik patron Mike Gascoyne ise sonuçtan ve takımdan gurur duyduğunu söyledi.

“Takımın tamamıyla gurur duyuyorum.Buradaki ve Hingham’daki herkesle.Öncelikle her iki pilota da teşekkür etmeliyim.İkisi de harika sürüş çıkardılar.Jarno başlarda araçla biraz mücadele etti ama lastiklerini değiştirdiğimizde daha hızlı olmaya başladı.

“Heikki’ye stratejiye katlanmak zorunda kaldığı için Jarno’ya ise hidrolik problemi yaşadığı ve aracını finishe taşıyabilmek adına yavaş gittiği için özür diliyoruz. Ama yine de harika bir sonuçtu.”

“Lotus Patronu Bahreyn'deki Rüya Gibi Sonuçtan Memnun” için 0 yanıt

kova iyi bir yarış çıkartı trulliye gerçektende çok üzüldm ya adam yarışpı son anda bitiremedi
ama size şunu söyliyeyim lotus bence sezonun ortalarında orta grubu yakalamayı başarır

daha birkaç gün önce araçları bile yoktu. bugün yarışı bile tamamladılar. kesinlikle bu iki tecrübeli pilota sahip olmak onlar için büyük avantaj. ilerde diğer çaylak takımlara göre daha çok gelişim göstereceklerini düşünüyorum lotus'un. ama çok zamana ihtiyaçları var. kolay değil.

"Bugün karışık duygular içerisindeydik. Yeni takımların arasında en iyisi olmak istiyorduk ama bunu kaçırdık. Ama inanılmaz bir çaba harcadı takım seans boyunca. Şimdi yarışı bekliyoruz. İki deneyimli pilotumuz var ve hedef yarışı tamamlamak."

Daha önce böyle bir açıklama yapmış Lotus yetkilileri ve sonuca bakarsak, yarışı tamamlamışlar. Hedefi tutturmuşlar, tebrikler tekrar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir