Kategoriler
Formula1

Williams, VW İle Birleşebilir

Sport Bild, daha önceden takımın %20’sini Avusturyalı Toto Wolff’e satmış olan Frank Williams’ın, bir bölüm hissesini de VW’ye satabileceğini belirtti.

Williams: “Üretici olarak, bağımsız bir takıma göre daha güçlüyüz. Bundan şüphe yok”

“Ve şüphesiz Almanya ile de ilişkimiz var. İyi hatırlıyorum, çok önceleri VW otobüsleri ile yarışlara giderdik. Bazen onlarda uyurduk bile”

“Alman otomobilleri harikadır. Mercedes ile Brawn geçen sene şampiyonluğu kazandı, McLaren ise önceki sene. Ve şimdi (Mercedes) kendi başına var”

Şu anda Cosworth motorları kullanan Williams, en son yarışını 2004 senesinde BMW motoru ile kazanmıştı.

Takım ayrıca geçmişte şampiyonluklar kazanmış, Renault ve Honda ile çalışmıştı.

VW’nin motor sporları temsilcisi Hans-Joachim Stuck: “Şu anda F1 bizim için bir görüşme konusu değil. Bununla birlikte eğer şartlar değişirse tekrar üzerine görüşürüz”

“Williams, VW İle Birleşebilir” için 0 yanıt

Bence iyi bir ortaklık oluşur. Williams bir garaj takımı olduğu için maliyetler o kadar uçuk olmaz, böylece Volkswagen pek zarar görmez. Volkswagen de geniş çapta sponsorlar kazandırır Williams'a. Yani BMW-Williams, Williams-Renault tarzı bir ortaklık oluşmış olur.

Volkswagen Williams takımın yeni ismi olursa kısaltınca da "VW" oluyor, bu da ayrıntısı işin. Aynı zaman da renk kombinasyonları da birbirine uyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir