Kategoriler
Formula1

Mercedes 2,5 Saniyelik Pitstopları Amaçlıyor

Takım patronu Ross Brawn, W01’in şu anda öndekilerin temposunda olmadığını kabul etmiş ama önümüzdeki bir kaç yarışta aranın kapanacağını söylemişti.

Alman Der Spiegel, Melbourne ve sonrası için pitstoplarda en hızlı olabileceğini iddia etti.

Takım ön için yeni bir kaldıraç tasarladı. Mekanikerler böylece eksi lastikleri daha hızlı bir şekilde değiştirebilecek.

Bahreyn öncesinde Red Bull’un 1,8 saniyede lastikleri değiştirdiği öne sürülmüştü ama iyi bir pitstopta toplam bekleme süresi 3,5-4 saniye civarındaydı.

Bir Mercedes sözcüsü, şimdiye kadar 3,5 saniyelik pitstopların harika bir sonuç olduğunu belirtti ama yakın gelecekte 2,5 saniyenin gerçekçi bir hedef olduğunu ekledi.

“Mercedes 2,5 Saniyelik Pitstopları Amaçlıyor” için 0 yanıt

yaw cok zor o kadar kısa süreler. hani testlerde bazı takımlar 2 saniyenin altına düşürmüştü . needen göremedik yarışda bunları hikaye yazıyor bazıları. 1.8 saniye diye anlatılıyordu ama yarısda en hızlı 4 saniye oldu. Biraz gerçekçi olmak lazım. Düşlebilecek en düşük belki 3 saniye olur. Nede olsa makina deil insan değiştiriyor lastikleri kardeş.
Bence 3 saniyenin altında zor olur.

bir kere bekleme,kalkış filan derken illaki bi zaman kaybı oluyor,bunları 2.5 saniye diyelim,1 saniyede lastik değiştirilse eder 3.5 Bence daha altı biraz imkansız olur,tabi işin devi olan onlar biz sadece dışarıdan bir gözle bakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir