Kategoriler
Formula1

Vettel Kaçırdığı Galibiyeti Telafi Etmeyi Amaçlıyor

Sezonun ikini pol pozisyonunu kazanan Red Bull pilotu yarışa ilk sıradan başlayacak.

Alman pilot yarın sorunsuz bir yarış geçirmeyi ve Bahreyn’de hak ettiği galibiyeti artık burada almak istediğini söylüyor.

“Temel hedef yarışı tamamlamak, bu kez damalı bayrağı önde görmek olacak. Geçen yıl buna sadece birkaç tur uzaklıktaydım.”

“Pazar günü ne olabileceğine dair kabataslak fikrimiz var şu anda ve herkeste çok fazla yakıt yükü olacak. Kontrol etmek zor olacak ve yarış uzun.”

Vettel yarışa takım arkadaşı Mark Webber’in hemen önünden başlayacak.

“Bunun hem takım hem de ikimiz için harika bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Burası Mark’ın evi. Aslında biraz eğlenceli oldu çünkü geçen sene o Almanya’da pol pozisyonunu almıştı ve ben de bu kez rövanşı aldım.”

“Aracı geliştirme konusunda sıralamalara girerken yine iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum ve son seans tamamıyla ‘Yağmur gelecek mi yoksa gelmeyecek mi?’ havasında geçti. Sanırım ana düzlükte son virajda biraz zaman kaybettim ama çok çok iyi bir turdu yine de. Çok mutluyum ve sonuç da bunu kanıtlıyor.”

“Yarın için sabırsızlanıyorum, önde başlayacak olmak çok güzel. Yarının neler getireceğini bilmiyoruz, burası Albert Park ve çok şey olabilir. Güvenlik aracı girebilir. Girmeyebilir de. Ama önden başlamak güzel. Mutluyum.”

“Vettel Kaçırdığı Galibiyeti Telafi Etmeyi Amaçlıyor” için 0 yanıt

telsizden söylediği onlara göstereceğiz lafını açıklamakda zorlanmıştı ama sanırım bahreyn sonrası ron dennise baya kızmıs vettel.veya daha bir cok kişiyi kastediyor olmalı.yarışta bir sorun yaşamazsa eğer yarışı kazanır ama burası cok olaylı bir pist.güvenlik aracı periyodu var aslında iyi olur sls amg yi yani kanatlı otomobili izleriz birazda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir