Kategoriler
Formula1

Avustralya'daki Heyecanlı Yarış Eleştirilere Ders Niteliğindeydi

Birkaç gün sonraki Malezya GP’sinin öncesinde takım patronları bir toplantı düzenledi ve kurallar hakkında tartıştı. Takım patronları yarışların Bahreyn’deki gibi sıkıcı olmaması adına teklifler sundular.

Fakat bu hafta sonu yağmurun arada çiselemesinin yarışın heyecan dolu olmasında büyük rolü vardı ve Toro Rosso patronu Franz Tost 58 turluk Melbourne’un 5 dakikada bir kural değiştirmek isteyen kişilere karşı iyi bir ders niteliğinde olduğunu söyledi.

Michael Schumacher ise yarış sonunda 10. olarak büyük hayal kırıklığı yaşadı. Schumacher yarışın başında ön kanat değiştirdi ve Algersuari’nin arkasında çok zaman kaybetti.

Ama Bahreyn’de yeni F1 kurallarını eleştiren Michael, Avustralya yarışı sonrası açıklamasında “Seyirciler için harika bir yarıştı. Hala bazı eleştirilerimiz var ama ilk yarışa göre daha iyiydi.” dedi

“Avustralya'daki Heyecanlı Yarış Eleştirilere Ders Niteliğindeydi” için 0 yanıt

Avustralya yarışları kuru zeminde bile her zaman zevk vermiştir. Yağmura bağlamayın her şeyi. Avustralya'yı zevkli yapan şey, cadde olarak da kullanılmasından dolayı diğer standart dar pistlere oranla yol tutuşun farklılık göstermesidir. Ve geçişe uygun virajlara sahip. Ben her zaman yarış heyecanının veya sıkıcılığının pistlere bağlı olduğunu düşünüyorum ve böyle düşünmeye devam edeceğim. Örnek : Spa-Francorshamps, Silverstone, İstanbul park gibi…

yaa zaten ilk 8 belli bi farklılık yok. yarışta yağmur yağmasa diğer yarıştan farkı olmicaktı. lewis kubikayı geçemedi kolayda değildi. kuru havada sıralamada ilk 8 belli olacak yarışta o 8 in içinde normal seyir edecek kanımca. ama bugünkü yarışa yağmur renk kattı keşke hep yağmur yağsada böle heyecanlı yarışlar izlesek her zamanki yağmurlu yarışlar gibi 😀

Nerden biliyorsunuz yağmur yağmasaydı ne olucakları?Kimsenin sihirli küresi yok arkadaşlar.Alber Park tarihine bakarsanız yarışlar hep zevkli olmuştur burada.Pistte atak noktası çok yokmuş gibi gözüklüyor ancak kuru zeminde olsun ıslak olsun burada müthiş yarışlar çıktı.Aklımda güzel olan bir sürü yarış var 2009 kötü müydü yada 2008 kötü müydü?Dahada sayılabilir.Yağmur etkiledi epey olay oldu ancak burda daha evvel yağmur yağmadan pekçok kaza ve sc girdi içeri.Belki daha rutin olucaktı bilemeyiz.Yinede herşeyi yağmura bağlamak ne kadar doğru tartışılır.Bu pist gerçekten güzel.Yağmur yağmasa zevk almayacağız tarzı düşüncelere katılmıyorum

SACMA SACMA SACMA
yagmur yagmasa yine zevksiz tatsiz tuzsuz bir yaris olacakti görecegiz ilerki yarislarda yine ayni olacak,
yagmura ve Lewis i tebrik etmek lazim bize heycanli bir GP izletdikleri icin.
katilmiyorum biz McLaren kazandik ama yinede bu sisitem degismeli …

Tamamen yağmura ve iki adama bağlı yarış oldu.Alanso'nun yükselme çabaları+Yarışın tek hakkını veren adam olan Hamilton sayesinde…Zevkli bir yarış oldu….

Yağmur yağmasaydı ne olabilirdi? Robert Kubica yine iyi kalkar ve savunmasını da yapardı, agresif bir pilot olduğunu biliyoruz. Yağmur olmasa start pek karışmaz ve Alonso-Red Bull-Massa mücadelesini izleyebilirdik. Düzlüklerde McLaren'in hızlı olduğunu gördük muhtemelen McLaren da podyum mücadelesine ortak olabilirdi.

Pist kuruykende Alonso-Massa-Lewis-Rosberg-Webber çekişmiyormuydu?Alonso ve Lewis o bölümde agresif değilmiydi.Pist kuruykende Schumi değilmiydi atak yapan.

ders mi?
ıslak pistte başlamış bir yarış hep böyle oluyor zaten.
şu f1 de herşeyin lastiklere pardon tek lastiğe bağlanması kadar aptalca birşey olamaz.
2 tane marka yok ki lastik firması taraftarı olalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir