Kategoriler
Formula1

McLaren Pilotları Sepang Öncesi Temkinli

Dünya şampiyonu, takımının ön sıralarda yarışacağına dair inançlı.

Jenson Button Malezya GP’si öncesinde ” Geçen hafta Melbourne’de  ilk zaferimizi kazanmamız çok büyük bir başarı. Bu hafta sonu için takımın her elemanına büyük bir haz veriyor.” dedi.

“Yine de, pistin karakteristik özellikleri diğer araçlara uyduğu kadar bize uymadığı için, Sepang ‘ a giderken dikkatli olmalıyız; fakat ön sıralarda mücadele edeceğime inanıyorum”

Button, Melbourne’deki başarılı bir staratejik kararla McLaren’le ilk zaferini kazandı.

McLaren sürücüsü, Malezya’nın sezonun daha 3. yarışı olmasına rağmen; her takımın rekabetçiliğinin, gelişim oranlarına bağlı olmaya başladığına inanıyor.

” Daha iki yarışta yer aldık; fakat gelişim yarışı şimdiden performanslara etki etmeye başladı.” diye ekledi.” Gelişim hızı, ilk sıralardaki mücadeleleri en çok etkileyecek şeydir.”

“Bu alanda başarılı olduğumuza inanıyorum. 2009 boyunca takımda izlediğim birşeydi, ve takımla konuşmaya karar vermemde en önemli nedenlerden biriydi. Diğer rakiplerimizden daha hızlı gelişebileceğimiz güce sahip olduğumuza inanıyorum”

Takım arkadaşı Lewis Hamilton, araçlarının Malezya’da geçen seneden daha güçlü olacağı konusuna olumlu bakıyor; fakat İngiliz, takımın sıralamada bazı sorunları olabileceğini tahmin ediyor.

“Sepang, takvimde en hızlı virajlardan bazılarına sahip olan pist. Ve bu yıl, piste  geçen sene olduğundan daha uygun bir aracımız var. Bu yüzden, Malezya’ya daha iyi bir sonuç için gidiyorum” dedi.

“Hızlı bir pist. Downforce hızı iyi olan, dengesi ayarlanmış bir araç gerektiriyor.Bazı yerlerde, bu sene sezon başında test yaptığımız Barcelona’ya benziyor. Bu yüzden bu hafta sonu rekabetçi olacağımıza inanıyorum.”

“Fakat yine de, sıralamadaki farkı kapatmanın zor olacağını düşünüyorum. Umarım, mümkün olduğunca çabuk çözebileceğimiz bir şeydir.”

“Geçen sene, hava şartları değiştiği zaman, neler olabilceğini gördük. Umarım, bu yılki yarış kuru zeminde gerçekleşir, yağmur ihtimalini hiç bir zaman göz ardı edemezsiniz. Yine de, rekabetçi olacağız.”

“McLaren Pilotları Sepang Öncesi Temkinli” için 0 yanıt

2 tane cok önemli düzlük var mclarne için avantaj ama 1,2.sektörde zaman kaybedecektr. bu pist en cok ferrariye uyuyor. fernandonun en cok sevdği pist kazanacaktır inş ama mclarenin podyumda olmasını bekliyorum hatta yapmur yağarsa yarışı kazanailr mclaren yağmurda herzman mcalren iyi olmustur

bazı arkadaşlar düzlüklerde uçacaklar demiş.Bu pistin en büyük özelliği hızlı virajlarıdır.O yüzden fazla kanat açısı kullanacaklardır.Düzlüklerde avantajlı olacağı kesin ama son sektöre gelene kadar Mclaren çok zaman kaybedecektir…

yağmur işleri değiştirir ama kuru zemin olursa diyebilirimki 2.sektör cok belirleyici çünkü yere basma kuvveti cok önemli.cok hızlı dönülen virajlar var ve hata yapmaya cok müsait bir pist malezya.Malezya pisti diyince hep aklıma 2003 gelir.Raikkonen in ilk yarış birinciliği.2002 fransada rasgas da otomobili kontrol edememişti ve liderliği schumachere vermişti.Schumacher de sampiyonlugunu ilan etmiş ve zigzag çizmişti.Malezya her zaman heyecanlı olmustur bakalım neler olacak.

malezyada hava yağmurlu seyrediyor. büyük ihtimal %60-70 yine yağmurlu, karışık, heyecanlı bi yarış seyredicez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir