Kategoriler
Formula1

Ecclestone 2009'da Paris Yarışını İstiyor

Formula 1 Patronu Bernie Ecclestone Magny Cours’da yarış yapılmaktansa Paris’te yarış yapılmasını istiyor.

SID Haber Ajansına konuşan Ecclestone "Paris’e bir şey koyabilmeyi umut ediyorum. Magny cours’a tekrar gitmeyeceğimiz için bir yer bulmamız lazım."

"Hükümet bunu anladı. Aslında bu seneMagny Cours’a tekrar gitmeme kararı almıştık. "

"Londra ya da Paris’te yapılacak bir yarış hem izleyici hem de televizyon için daha iyi olur." dedi.

Londra da yarışın muhtemel olmadığını söyleyen Ecclestone Paris’in olabileceğini işaret etti.

Ecclestone "Paris için 2009 anlaşmasının mümkün olduğunu umuyorum." dedi ve takvimde 20 yarış olmasını istediğini söyledi.

Gelecekte Hindistan ve Güney Kore’nin de takvime girmesi bekleniyor.

“Ecclestone 2009'da Paris Yarışını İstiyor” için 0 yanıt

bence de yarış sayısı 20-30-40… flana olsun ama eklenen pistleri şehir içinde sokak pisti olarak dizayn etmekten vazgeçsinler. tamam, daha popüler daha paralı daha cezbedici olabilir bu ama f1 yarışlarının temeli hız'dır. caddede mevcut dandik kurallarla geçişin özellikle kuru havada imkansız hale geleceğini bilmiyor mu bunlar? zaten bu yıl monaco singapur valencia gibi cadde pistleri eklendi takvime. bu tür pistlerin sayısını arttırıp suyunu çıkarmamak lazım. yarış sayısı artsın ancak hızlı pistler ile. mesela a1_ring pistini kim istemez? fuji'nin yanında suzuka'yı kim istemez? 2007 monaco yarışından hangi izleyici zevk aldı allah aşkına? yarış sayısı artsın ancak cadde pistleri ile değil, f1'in doğasına daha uygun olan hızlı ve sadece f1 için dizayn edilmiş olan pistler ile..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir