Kategoriler
Formula1

Kaynaklar "Ferrari, Massa'nın Anlaşmasını Uzatmaya Hazır Değil"

Geçen hafta Alman ve Brezilya basınındaki haberlerde bu sene sonunda anlaşması bitecek olan 28 yaşındaki pilotun, sonraki 3 sene için görüşme halinde olduğu yer almıştı.

Ama bazı İtalyan kaynakları Ferrari’nin 2011 pilotları için karar vermede acele etmediğini söylüyor.

2011 pilot dizilimi sorulduğunda bir Ferrari sözcüsü, Sportevai’ye “şimdilik önceliğimiz değil” cevabını verdi.

Kaynaklar ayrıca Renault’taki Robert Kubica’nın 2010 sonunda Ferrari’ye geçme ihtimalinin de kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Finlandiya’dan Turun Sanomat’e göre ise geçen sene Renault ile uzun vadeli bir anlaşma imzalayan Kubica’nın, çeşitli etkenler nedeniyle 2011’de kırmızı araca oturabilir.

“Kaynaklar "Ferrari, Massa'nın Anlaşmasını Uzatmaya Hazır Değil"” için 0 yanıt

espoir tercihi belli olan redbull ama bana göre kimi dönmeyecek yani redbullda boş koltuk olacak.
vede seneye difüzzörsüz arabalarla hangi takımların ne yapacağı belirsiz.redbull rekabetçi araba vadederse massa pekala gidebilir redbulla.massa gibi pilotu hangi takım almak istemez.

can bundy yorumların çok komik olmuş.Santander olsa da olmasa da Alonso elbet birgün ferrariye gelecekti.Montezemolo bu konuda birçok demeç vermiştir.1 yıl erken olmasının sebebi raikkonendir.Massa konusuna gelince agresif ve rekabetçi bir pilottur.Bugüne kadar kendi üzerine düşeni layıkı ile yapmıştır.Fisichellayı düşünmek saçmalıktır.Geçen yıl kredisini tamammen bitirmiştir.Massanın yokluğunda italyan seyircilere jest yapılmış ve son sıralarda kırmızı renkli otomobil olarak tarihteki yerini almıştır.Asıl pilotlar arası sıkıntı mercedeste var.

Schumaheri gonderdigi zaman Ferrari en buyuk yanlisligi yapmisti.Simdide Massayi gondermekle ayni yanlisligi tekrar etmek istiyor.Felipe bu yil sampion olamasa Ferrari onu gonderir.Alonso sampion olamasada fark etmez yine Alonso Ferraride kalir,kimse demesinki boyle degil.Neden Ferrari boyle tuhaf davraniyor hic anlayamadim.Bu yil Massa sampion olursa her sey yolunda gider.

2007 den beri yılın bu aylarında her zaman konuşulan şey massanın takımdan gönderileceği oluyor… 2007 de malezyada yarışta attığı spinden beri… bırakın bu spekülasyonları, hem performansıyla hem kişiliği ile şuan Ferrari ondan iyisini bulamaz

şu andan itibaren massa ve alonso arasında eşit şartlarda bir mücadeleden bahsedemeyiz.

şampiyona liderini baskı altına almak, kafasını sadece yarışlara verememesini sağlamak için gayet güzel bir materyal.

alonso açısından ise herşey %100 istediği gibi.(takım tüm gelecek planlarını santanderi üzmemek üzerine kurmuş)

Tercihi belli olan bir RedBull, yukarıdakilerle malesef mücadele edemeyen Renault, gitmesi imkansız olan olan Mclaren! Tabii ki Ferrari'yi seçecek! Umarım beraberlikleri devam eder…

italyan basını massa takımdan gidene kadar böyle bir hava estirmeye devam edecek… schumacher in bile ardından etmedikleri laf bırakmadılar. massa ya mı acıyacaklar… bunlar böyle işte. bunlara takım oyuncusu lazım değil ki. ben super starım havalarında gezen herkesi o koltuğa layık görür onlar. ruhları küflenmiş… ben massa ile ferrari nin beraberliğinin çok uzun olacağını düşünmüyorum açıkçası… iki günde bir aynı haberler. sürekli massa gidecek, yok yerine şu gelecek… bu gelecek. alonso ferrari ye gelmeden önceki duruma döndü.

massa bence kalmak isteyecektir. massanın şampiyon olup olmaması sadece kendi elinde. bu sene ferrari iyi bi araç verdi pilotlara.

kimsede çıkıp massa kalmak istiyormu bu soruyu sormuyor kendine.ben massanın kafasındakileri şöyle tahmin ediyorum.ferraride istediğini alamadı şampiyon olamadı.şampiyon olmak istiyorsur mutlaka.şimdiden takım arayışına girmese bile onada teklifler geliyordur.o sene sonuna doğru alonso ile puan durumuna bakacak geride kalırsa tekliflerden birini değerlendirir.yok tersi olursa kalır.çünkü redbull ve renault gibi rekabetçi takımlarda boş koltuklar olacak

ferraride eskiden 2.pilot uygulaması vardı. schuminin gitmesiyle 2.pilotluk izleri yok denecek kadar azaldı. bi arkadaş demişki massa kalmak istiyorsa alonsoya yenilmeli. bence böyle bişey yok. massanın performansı kimiden daha iyidi ve giden kimi oldu. şimdi alonso geldi. her iki pilotta ay nı puanda bitirecek hali yok. birinden biri önde bitirecek. 2 kez dünya şampiyonu olmuş birinin ardında kalmak sürpriz olmamalı. ferrari taraftarı olmayanlar massa alonsonun gerisine düşerse takım emri olarak 2.pilotluktan bahsediyorlar. bence 2 pilot arasında fark var ama uçurum yok en azından. bide bazı arkadaşlar alonsoyu kötü çoçuk ilan etmiş. yok alonso emir verecek, yok kapris yapacak. renodayken sözünü dinletiyordu. burası ferrari ama. alonso istedi diye massayı kovmazlar. bahreyn gp hafta sonunda trt deki okan karacan hamilton için 4 tane pilot yedi diye ifade kullandı. konuklarıda buna katıldı. yani kötü çocuk olmak taraftarlara göre değişir

Kendi mantıklarını bize yamıyorlar işte.Bkz Heikki,Bkz COulthard,bkz Jpm….Bkz Button.Bkz Rosberg (öyle olsun istiyorlar.

Massa daha önce Schumiyi yendi mi?Kimi 2007 sezonunda ona üstünlük kurdu.Sizin mantığınıza göre takımda kalmanın tek şartı rakibi yenmek.O zaman her sezon tüm takımların pilotları değişir.Böyle şey olur mu sizce.Ayrıca yine bu mantıkla Kimi 2008 yılı soununda takımdan gönderilmeliydi.Zaten Ferrari deneyeceği parçalar Kimi ve Massa nın aracında geçen sezon yeteri kadar denedi.O zaman Alonso takımda yoktu.Santandere talimat verme yetkisi yok bildiğim kadarıyla Alonso nun sizin bir istihbaratınız varsa paylaşın kimden nerden varsa söyleyin.Herkes kendi takımının mantığına bir baksın evvela sonra gelsin Ferrariye taş atsın

ferrarinin massayı göndermekle çok büyük hata yapar hernekadar şampiyon olamadıysada şuana kadar tüm takım arkadaşlarıyla başa çıkmayı bildi enazından ferrarideyken bunu başardı.ayrıca şampiyona lideriyle ilgili böyle spekülasyonların italyanlar tarafından yapılmasıda oldukça düşündürücü…

eğer massa ferrari de kalmak istiyorsa kesinlikle alonso ya yenilmeli.

yoksa alonso ferrari yöneticilerine olmasa bile santander yöneticilerine gerekli talimatı verir.

Ayrıyetten benim tahminim kubica değil. giancarlonun o koltuğa oturacağı doğrultusunda.

getirilen test yasaklarını delmenin ve alonsonun kullanacağı parçaları sınamanın en iyi yolu onları yarışlarda denemek.

fisi bu görevi layıkıyla yapacaktır. alonso da kendi takım arkadaşını rakip olarak görmeyecek sadece diğer takımları muhattab alacaktır.

ferrari mantığına gayet uygun.

O olmayacak. Ancak Massa sonuncu bile olsa ben Massa yı emekli olana kadar tutardım.Alonso yu da.Diğer bütün pilotlar benim için eşit ve hiç biri içinde keşke Ferrari de olsaydı demiyorum.Diğerleride demezler.Onun için büyük takımlar pilot değiştirmemeli her sene.Massa ne yapsın daha kalitesi belli.Kendini kanıtlamış.İki tane pistte başarısız oluyorsa canı sağolsun ne yapalım.

Alonso ile gayet güzel başa çıkıyor.Ferrari pilotları ne zaman birbirleri ile başa çıkacak yada çıkamaycak diye kontrat imzalamış:)Herşeyide Alonsoya bağlamayın

Bunları konuşmak için çok erken,üstelik Massa klasman lideriyken onun psikolojisini etkilemekten başka hiç bir işe yaramaz.Eğer sezon sonunda Massa ilk 3 e filan giremezse ki bu düşük bir ihtimal,ancak o zaman düşünmeye hakları olur.

Karar vermek için henüz çok erken…Bence aralarındaki uyuma bakılacak…Birde sene sonundaki durumlara…Puanları birbirine yakın biterse,aralarında problem olsa dahi 1 sene daha uzatılır…Hem aralarında bir sorun olursa hem de Massa bekleneni veremezse ufaktan ayrılık gözükür. Ancak ben ne sorun olmasını,ne de puan farkının çok olmasını beklemiyorum. Bu iki pilot suskun atı tekrar "şahlandıracaklardır"…

Kubica mı?Şakamı bu.Massa Kubica dan daha iyi bir pilot.Ferrari pilot değiştirmeyle uğraşacağına şu aracı geliştirmeye baksın.

şampiyonada lider konumda olan biriyle ilgili böyle düşünülmesini haksız buluyorum bunları konuşmak için çok erken.Ferrariye Kubica da gelse Alonsonun yanında ezilir bunu kabul edelim.O takımda alonso varken gelecek pilotun işi zor.Bence Massa bunu layıkıyla yerine getirebilir.Buna yıl sonunda karar vermeli bence henüz çok erken.

massa ya bir şans daha bir yıl opsiyonlu olarak verilebilir. ayrıca bu sene neler yapacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir