Kategoriler
Formula1

McLaren Yeni Süspansiyon Çalışmalarını Durdurdu

Takımın mühendislik sorumlusu Paddy Lowe, bazı takımların bu sene araçlarında kullandıkları süphe edilen böylesi bir sistem için geç kaldıklarını ima etti.

Bununla birlikte Lowe, bu konudaki çalışmalarını rafa kaldırdıklarını ve geçen haftaki FIA açıklamasının, MP4-25’ta bir değişikliğe neden olmayacağını ekledi.

Lowe: “Son bir iki aydır (süspansiyon sistemi konusunda) kuralların tipik yorumlaması olarak düşünülemeyecek farklı bir yaklaşımın farkındaydık ve buna karşılık veriyorduk”

“Şimdi ise FIA, bu konuda yeni bir görüş öne sürdü ve farklı bir çizgi belirledi.  Bunun geleneksel çizgiye daha yakın olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de çalışıyoruz. Bu yüzden yaptığımız işlerin bazılarını değiştirmek zorunda kaldık”

“Esasında üzerine çalıştığımız bir sistem vardı ve şimdi bunu akıya aldık”

Lowe, bu seneki McLaren aracında süspansiyonu ayarlayan bir sistemi asla kullanmadıklarını söyledi ve Çin yarışı için araçlarındaki tek değişikliğin bir takım aerodinamik gelişimler olduğunu belirtti.

McLaren mühendislik patronu, bu sene herhangi bir takımın böylesi bir sistemi uygulayıp uygulamadığını da bilmediğini ifade etti.

Lowe: “Kimin ne yaptığını ve birinin sürüş yüksekliği kontrol sistemini kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz”

“Diğerlerinin gelişimde biraz ileride oldukları hissine katıldık. Diğerlerinin, araçlarında bir sistem kullanıp kullanmadıkları yönünde de bir fikrim yok”

“McLaren Yeni Süspansiyon Çalışmalarını Durdurdu” için 0 yanıt

Ters yönlümü?Hiç sanmıyorum.

İşin ilginç kısmı Fia Mclaren ve Ferrari nin yeniliklerini anında incelerken Redbull'u günlerce incelemedi.Bunun anlamı ne?Ve daha sonrada birden bire aslında hiç var olmayan bir şeyi!! o terimler altında yasakladı.İlginç.

açık diyorsunda fia yaptığı araştırmalar sonucunda illegal bir sisteme rastlamadı..Mekanikten pek anlamasamda redbull ters yönde işleyen bir süspansiyon sistemi geliştirmesin?

tabiki kullanıyorlar, sıralamalarda kıvılcım çıkartarak giden bi aracın 170 kg eklendikten sonra hiç gidememesi gerekir. bir şekilde ayarlanabilir süspansüyon kullanıyorlar, bu çok açık.. mclaren'in f-duct sistemi için fia'nın yaptığı incelemeden sonra bazı aydınlatıcı açıklamalar yapılmıştı sistem hakkında. şimdi fia aynısını redbull sisteminde de yapmalı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir