Kategoriler
Formula1

Red Bull Pilotları Hızlı Olmadıklarını Kabul Etti

Webber yarışı sekizinci sırada bitirirken takım arkadaşı Vettel de altıncı olmuştu. Red Bull pilotları değişken koşullarda yeterince rekabetçi olamadılar.

Avustralyalı plot da bugün takımının yeterince hızlı olmaadığını kabul etti.

“Şaşırdık. Biim için çok zor bir yarış oldu. Basitçe söylemek gerekir ki yeterince hızlı değildik.”

“Şartlar değişkendi ama herkes için aynı şey söz konusuydu. Otomobil bu koşullara yeterince duyarlı değildi. İlginç bir yarış oldu.”

“(Bu şartlarda nerede kaybettiğimizi) biliyoruz ve bunları geliştirmemiz gerekecek.”

Yarışa pol pozisyonunda başlayan Vettel ise sonucun hayal kırıklığı olduğunu belirtti. Ancak alınan puanların yine de önemli olduğunu dile getirdi.

“Sonuç olarak altıncı bitirmek önemli olabilir. Ama rakiplerimiz önümüzdelerdi ve bu pek hoş değil. Bizim için çok zor bir yarış oldu. Değişken koşullar altında ikimiz de sorunlar yaşadık.”

“Neden böyle olduğunu anlamamız gerekiyor, özellikle de startta. Lastiklerde gerekli ısıya ulaşamadık.”

Hamilton ile pitte yaşadığı mücadele nedeniyle inceleme altında olan genç pilot, Hamilton’un sürüş tarzını anlayamadığını belirtti.

“İlk pit stoptan sonra onunla aynı pist pozisyondaydım ve yolumuzu bulduk. Sizin bahsettiğiniz pit stopta ise ben öndeyim. Neden bana temas etmeye niyetliydi anlayabilmiş değilim.”

“Gerçekten anlamadım çünkü ben biraz daha öndeydim. O ise pistte daha hızlı görünüyordu. Neyse bekleyip göreceğiz.”

“Red Bull Pilotları Hızlı Olmadıklarını Kabul Etti” için 0 yanıt

sutil önünü kesmeseydi lewisin vetteli geçeceğini kim söyledi.bir kere lewis düzlüğe çıkılan virajda vettelden yavaştı f-duck olmasaydı vettel onu geçerdi.ayrıcva u virajda vettel dıştan geçeyim derken sutil neredeyse durdu önünde ve fırsattan lewis faydalandı açıkçası buna geçiş diyemeyiz bu adil değil.pitte ise girişte vettel daha hızlıydı ama lewis bocaladı yine.çıkışta ise 1 salise daha geç çıkan vettel öndeydi pit yolunda ama lewis nedense vetteli skıştırmaya çalıştı ama olan kendisine oldu ve kral vettel pit girişinin intikamını aldı.bu hamiltonun sürüşünü hiç sevmiyorum adeta kendi kuralını uyguluyor.ama savşaçılık yönü izleyiciye keyif veriyor ama pitteki gibi önüne geçti diye raikkonene çarptığı gibi vettelede aynısını yapmak istiyor.oda biliyorki bu klon shumiyi geçmek kabus.şunu unutmayınki vettel hamiltonun yarıştığı sürece en korkulu rüyası olacak.

"geçen senede button efendi hatırlarsınız artık kazanmak çok sıkıcı f 1 den zevk almıyorum diyordu "

bunu gecen sene ben yazmistim. hani nerde ne zaman demis bul linkini diyip aforoz etmislerdi beni burada. ben bile suphe duymustum acaba yaniliyor muyum diye.

icim rahatladi valla. haybeye sallamiyormusuz demek…

şu dünyanın haline bak daha bir yarış önce en hızlı biziz,onlara günlerini gösterelim naraları atarken şu resme bakın herşeyi anlatıyor..

geçen senede button efendi hatırlarsınız artık kazanmak çok sıkıcı f 1 den zevk almıyorum diyordu ilk 6 yarış sonrası ise podyumu göremez ve puan hesaplarıyla uğraşırken buldu kendini.difüzör şampiyonu demiştim ben kendisine diğer takımlar bu işi çözünce bir esprisi kalmamıştı olayın .

bu senede redbullar şimdilik araçta birşey yok diyerek götürüyorlar oyunu
ama tılsım bozuldu bu resimde herbir detayı anlatmış teşekkürler edit.

yok Vettel yok. Sen bu işi başaramazsın. Açıkçası en üst pilot sınıfının biraz altında kalıyorsun.
şu an gridde en iyi pilotlar Hamilton ve Alonso. Bunlar şampiyonluk için yarışır.
Bu arada resim de çok güzel oturmuş.

Fotoğraf süper…:)
Benden size tavsiye ey redbull takımı F1'de her zaman çok konuşan kaybeder çok çalışan kazanır…Kulağınıza küpe olsun…:):):)

karamanın koyunu sonra cıkar oyunu redbulların böle olacagını bılıyordum kendılerını sok ıyı gosterıolardı gorduk kımlerın ıyı kımlerın kotu olduunu zaten bundan oncekı yarısta hamılton alonso arkadan baslamasaydı gıne aynı sonuc cıkacaktı yanı kısacası redbul en ıyı deıl

thrillercd thrillercd!
olay etki-tepki olayı. burada objektif olduğuna inandığım bir çok kişi aynı tepkiyi verdi.nedeni çok açık vettel gerçekten müthiş bir pilot buna sözümüz olamaz. kazanırsın ve bunu kutlarsın sevdiklerini kucaklarsın aracın üzerine çıkıp zıplarsın hatta rubens gibi sıradışı hareketler yaparsın ama o gridin var olma nedeni olan takımları orada aşağılayamazsın! şampiyon olmuş pilotlara takımlara aşağılayıcı sözler ve haraketler yapamazsın.birkez hata yaparsın ama onun hata olduğunu anlar birdaha tekrarlamazsın bu adam ve takımı 4 yarışıdır bunu yapıyor..!
sen bunları yaparsan birileride bizim yapdığımız büyük zevkle burada yapar….

********

Yorumları okudum da neredeyse bir tane bile tarafsız yorum yok.Ayrıca olayı bilmeyenler vettelin hamiltona kafa attığını zannedecek .Yani olayları ne kadar abartıyorsunuz.Birisi takmış sevinmesine birisi takmış el hareketine … Bunar robot değil ki senin benim gibi insanlar, başardıklarında yada başarısızlığa uğradığında tabiki de duygularını ifade edecekler. Sanırsam bu doğanın kanunu, rakipler herzaman göze nahoş gelir onların en ufak hataları dörtgözle beklenir.

Resimde süper olmuş.Böylece takımları pilotları küçümsememeyi öğrenirsin.Avustralyada dediniz bak ne oldu.Burda dediniz bak ne oldu.Hadi arkadaşlar diyor ya Mclaren ve Ferrari normal şartlarda kazanmadı olaylar vardı diye,Redbull kazanırken durumlar çokmu normaldi sanki.

"Hamilton'un sürüş tarzını anlayamadım. bana dokunmaya niye bu kadar hevesli bilmiyorum."

Bilmem neden acaba? senden bişeyler kapmak için olabilir mi bebek(?)Sen iyice havaya girmişsin schumi varisi ayaklarıyla..

Lewis dokunmaz, adama pistte fena dokundurur!

Lewis e habire çarpıyorsunuz ondan sonra laf ediyorsunuz haklı gibi yuh diyorum yüzsüzlüğün önde gideni.

Bu adamdan Shumi varisi olmaz artisin önde gideni. Bay E de destekliyor tabi sırtı yere gelmez. Konuş koçum konuş Lewis ve McLaren pistde gösteriyor size gördüğünüz gibi.

İkinizi de nasıl geçti sürücülük öğrenin. hızlı araçla birinci olana vermiyorlar efsane ünvanını.

ha işte böyle keklik gibi avlanırsınız mclarenlere rosberge alonsoya kubicaya avlandınız
bunlar daha iyi günleriniz durun bakalım sağ olan başa daha neler gelir.

sıralamalarda Q1 ve Q 2 kayıp Q3 te nedense araç küheylan oluyor,anlaşılır gibi değil.birde o ne öyle pole ü kazanıyor evet bebek evet diye bağrışmalar ve meşhur absürt parmak hareketi.

evet el bebek gül bebek ama pistte gerçek gp de, sıralamalarda değil işte fettel farkı sayın horner da hiç gözükemedi yazık oldu valla.

vettel iyi pilotsun hossun ama bir kere o parmagi indir sonra konusalim 😀

sampiyonlugu isteyen pilotlar alonso ve mclaren pilotlari gibi istikrarli ve/veya ust siralara tirmanmasini bilmeli.

vettel'in atak zafiyetini bu yarista iyice gorduk :S

"mor" ne ya anlamadım! vettel de iyidir ama yaşı küçük hırsından böyle konuşmalar yapabiliyor ama sempatik olmuyor tam tersi alonso gibi antisempatik oluyor böyle giderse pekte sevilen pilot olmayacak. button değilde kubika bizde olsa keşke

vettel şimdi tamamıyla morardı.lewisin sürüş stilinide anlaman ömür boyu sürebilir. bu benzemez poolden kalkıp duble yapmaya. zor şartlarda en geride kaldınız hızlı takımların içinde.demekki redbullun tek sorunu dayanıksızlık değilmiş birde zorlu şartlarda pilotların zayıf kalmasıda eklenebilir…

vettel şımarık veledine buradan "süspansiyon sistemine ihtiyacımızmı var" söylemine yanıt olarak " F-duct ı görebildin mi?" demek istiyorum.

bol bolda hamilton ın vites kutusunu izledi, belki görmüştür bir şeyler ince yarıktan

biraz vettel webberi at çöpe. acilen pilot kadrosunun değişmesi lazım. aslında geçen sene brawnın yaşadığı durumu yaşıyor redbull. ama kullanamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir