Kategoriler
Formula1

Suzuki Takımın Geleceği Hakkında Sessiz

Super Aguri takımının kurucusu ve patronu Aguri Suzuki, zor günler yaşayan takımının geleceği hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Aguri Suzuki geçtiğimiz ay Honda yetkilileri ile takımın finansal durumunu görüşmek için Japonya’ya gitmişti. Takım geçen sene ödenmeyen sponsor ücretleri nedeniyle ekonomik olarak çöküşe uğradı.

Takım yapılan görüşmelerden sonra bu durumdan kurtulmayı umut ediyordu ancak bu gerçekleşmedi.

Takımın çeşitli yatırımcılar ile anlaştığı yönünde spekülasyonlar çıkıyor ve bunlardan sonuncusu dün çıktı. Ancak takım bu spekülasyonlar hakkında sessiz ve takım Avustralya yarışı için normal hazırlıklarını sürdürüyor. Henüz uzun vadede takım kurtulmuş değil.

Son spekülasyonlar hakkında konuşan Suzuki "Söyleyecek yeni bir şey yok." dedi.

Autosport’ta çıkan habere göre takıma yatırım için görüşen 2 firma var. Bunlardan birincisi danışmanlık şirketi Magma Group. Firma tamamen takımı satın almayı istedi ancak Suzuki buna sıcak bakmadı.

Daha sonra Suzuki başka bir Japon yatırımcı önerdi Honda’ya ancak bu da Honda tarafından kabul edilmedi.

Şu anda başka yatırımcıların olup olmadığı ya da bu görüşmelerin devam edip etmediği hakkında yeni bir haber yok.

Ancak Almanya’nın Auto Motor Und Sport dergisi ise Japon takımın bir yatırımcı ile anlaştığını ve takımın % 100 hisselerinin satıldığını belirtti. Ancak Aguri Suzuki takım patronluğuna devam edecek ve takımın adı değişmeyecek.

Super Aguri’nin geçen seneki Honda şasisinin gelişmiş bir versiyonu ile sezona başlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir