Kategoriler
Formula1

Resmi: Schumacher Şasi Değiştirecek

İspanya GP için bir dizi yeniliğin yanı sıra Mercedes GP patronu Ross Brawn, Schumacher’in sezonun ilk yarışlarında kullandığı şasi ile devam etmeyeceğini belirtti.

Reuters’e konuşan Brawn: “Bu yeni bir şasi değil, testlerde kullandığımız bir şasi.”

“İlk bir kaç yarışta elindeki şasi hasar almıştı ve yarışlarda mümkün olduğunca tamir etmeye çalışmıştık. Ama şimdi merkezdeyiz, test şasisini tekrar getireceğiz ve Barselona’da kullanacağız.”

Schumacher, sezonun ilk 4 yarışında takım arkadaşı Rosberg’in gerisinde kaldı, önden kayma sorunlarıyla boğuştu.

Takım, İspanya için planlanan yeniliklerle Alman pilota yardım edeceklerini düşünüyor.

“Resmi: Schumacher Şasi Değiştirecek” için 0 yanıt

bide ross brawn schuminin şasisinde hasar var dedi eğer öyleyse muhtemelen avustralyada alonso ile kazasında hasar almıştır e ozaman malezya ve çinde neden hasarlı şasi değiştirilmedi.eski şaseyi kullanmadılar schumi için şasi değiştirmek çok zor değil.brawn bi şeyler saklıyor ama ne kokusu çıkar yakında.

Eski şasiyi kullanıcaklarını sanmıyorum.Eger eski şasiyi kullanıcak olsalar dahi şasi üzerinde geniş çaplı oynama yapıcaklardır.Cok iddaalı acıklama yapmak istememeleri gayet normal.Ross brawnda biliyordu testlerde aracın hızlı olmadıgını.Bence başından beri avrupaya geçişe hazırlandılar..

Arkadaşlar pistten da kaynaklanıyor. Mesela melbournede hızlıydı gayet. Barcelona çok farklı defalarca rfactorde turladım orda bence başarılı olabilir.

testlerde kullandığı şasi ilede önden kayma sorunu vardı ondada ağırlık dağılımı sorunu var.bu sorunlar nasıl çözülecek eski şasi ile.rosbergin arabasındada ağırlık dağılımı sorunu var uzun dingl mesafesi ile bu arabalar uyum sağlayabilecekmi diğerlerini yakalayabilecekmi bunlar muamma mercedes ilk 4 lüde hatta 6 lıda force india ve ranault bile araçlarını oturttular ufak güncellemelerle devam edecekler amam mercedeste sorunlar çok mercedesin işi zor ispanyada mercedes araçlarından istediği tepkimeyi alamazsa bi daha kolay kolay iflah olmaz sezon sonuna kadar

Şasiyi değiştirmek bu kadar zor bir işmi anlamış değilim 2009 da McLaren Macaristan dan Valencia ya daha kısa şasiyle gitmişti. Adam uçakta kesmedi ya aracı. Yani yeni şasi gelmiş olması gerekiyor merkezden. Anlamış değilim bu şasi olayını.

sumi yi o 5 pilotun önünde degil arkasında görmek istiyorum eminim gecis nasıl olur dersini verecektir ve yarıslar daha mukemmel olacak alonso gelecegi en iyi gören bi pilot eski sumiden cok sey ögrenmiş bravo

Şaside sorun olduğu söyleniyordu, resmiyet kazandı. Rosberg ile sürekli azalan farkın Çin'de geri tepmesini belki de bu haber açıklıyordur. Zaten her zaman Schumacher için Barselona'nın beklenmesi gerektiğini düşünürdüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir