Kategoriler
Formula1

Montezemolo: "Reklam Haberleri Saçmalık"

The Times gazetesinde yer alan haberde sağlık örgütlerinin hükümete başvurduğu ve Ferrari aracındaki Marlboro reklamı yerine konan barkot işaretlerinin incelenmesini istediği yer almıştı.

Maranello kökenli takım, bu haberin ardından hemen bir açıklama yapmış ve ifadeleri kesinlikle reddetmişti.

Şimdi de Di Montezemolo eleştirilerde bulundu.

Montezemolo: “Açıkçası tartışmayı anlamsız buluyorum. Barkotu oluşturan kırmızı rengin ve grafik tasarımının, insanları sigara içmeye teşvik ettiğini söylemek saçmalık sınırındadır.”

“Atlantik’in diğer tarafında daha eşit sağlık hizmeti sağlanması adına mücadeleler olurken eski kıta Avrupa’da sözüm ona uzmanlar, hiç bir bilimsel temeli olmayan teoriler için beyinlerine işkence ediyorlar: Bir barkottan daha önemli meseleler olduğunu düşünüyorum”

“Dolayısıyla en iyisi, bu tip anlamsız şeylere ya da bu hikayeyi alevlendirmek isteyenlere cevap vermekle zaman kaybetmemek”

“Montezemolo: "Reklam Haberleri Saçmalık"” için 0 yanıt

yapılan haberler ve yorumlar zaten olması gereken reklamı sağlıyor. bunu gündeme taşıyan zaten logo nun sahibi.
marlboro unutulmuş bir logoyu tekrar gündeme getirerek ihtiyacı olan reklamı sağlamış oluyor.

arkadaşlar 2003 yada 2004 tam emin degilim geçmiş gp resimlerine bakarak da hemen anlayabiliriz, ulkeler teker teker tutun reklamı yapmayı yasaklayan kanunları devreye soktular ve buda global bi spor olan F1 de hemen goze carptı cunku asagı yukarı butun takımlar bir sigara firması tarafından destekleniyordu. ornegin . Mclaren "west", ferrari "marlboro", jordan "benson hedges" vs. fakat yasaklanmaya başladıgı senelerde yasak olan gp lerde.
degisik uygulamaya gidildi ve ornegin mclaren yarışan pilotun adının altına westin karakteristik kırmızı cizgisini koydu. jordan benson hedgesi "be on edge" die bir slogan halinde sunmaya dewam etti. fakat uzun donemli kontratları bitince tekrar sponsor olarak f1 de bulunmadılar. fakat marlboro çekilmek yerine onceleri sadece duz beyaz sonra ise barkod sisteminde gorsel olarak marlboroyu cagrıstıran bu uygulamaya dewam etti o nedenle ki koskoca ferrari takımı cok onemli olan motor kapagına hala başka bir reklam almaz ancak bunu itiraf edemezler. izleyicilerin algısını kullanıp reklamın devamını sagladıklarını dusunuyorum. bir arkadaş bahsetmiş evet aynı barkod ducati de de var ve buda marlboroyu simgeliyor. bunlar benim fikirlerim ama neye dayandıklarını acıklayabildim sanırım.

Hani görende bu olaydan aerodinamik olarak 0.5sn falan kaznıyoruz sanar.Belki belli mi olur biz onuda yapmışızdır hava akımını düzenliyordur falan:)

Ya güzel kardeşim paragöz olmayan takım mı var?Bu dünya nasıl dönüyor,f1 de işler nasıl yürüyor haberin var mı?Kim paraya hayır diyor mesela senin tuttuğun takım mı?Güldürmeyin Allah aşkına herşeye duygusal bakıyorsunuz.Barkoddan sigara özenmeye ordan paragözlüğe geliyor iş.Hadi diyelim öyle senin tuttuğun takıma sponsor olupta Alonso koltuğa oturdu mu oturmadı mı önce bununcevabını ver.Alonso gidince sponsorda küçülüdü mü küçülmedi mi?Demekki her yol paraya çıkıyor.Ancak bu reklam dahi olsa sigaranın adı yani marka adı yazmaycak.Kullandığımız her üründe barkod olabilir.Aradaki tek fark böyle kırmızı üzerinde olması.Yoksa çokta önemli bir hadise değil bu kadar yaygara kopartmak için.Ferrari ne yaparsa bir şekilde eleştirmek için mevzileniyoruz hepsi bu.Ferrari aşağı Ferrari yukarı

Kimse yanlış anlamasın ama ben West Lucky Strike,Mild Seven vs geri istiyorum.İsteyen içer istemeyen içmez.

Hani nasıl kuralları ihlal etmeden kuralları ihlal edersiniz ya! aynı durum işte! Ancak bu denilenler ancak denildiği şekilde kalır ve bir yaptırım uygulanması İMKANSIZ!
Ve sanmıyorum ki bir insan evladı aaa Ferrari'de Marlboro'nun simgesinin karizmasına dayanamadım sigaraya başladım, aaa Mclaren'deki J. Walker beni ayyaş yaptı, aaa tarihe saygımdan dolayı West'ten başkasını tanımam tarzı triplere girsin… Ben bu yasakları saçma buluyorum…Ancak kurallar varsa uyacaksın. Ve Ferrari'de kuralları ihlal etmeden kuralları ihlal etmenin bir yolunu bulmuş… Ne diyecek adam, evet etrafından dolaştık, için üleyn Marlboro:S:S:S tarzında birşeyler mi??

burak böcek ben zaten içiciyim ama diyelimki sorduk ne olacak kıvıracak tabiki.yasak kardeşim sigara reklamı biz özendik başladık zamanında bari kardeşlerimiz.çocuklarımız özenmesin içmesin şu zıkkımı

Hadi diyelimki Barkod Marlbroya ait değil peki Neden Ferrari gibi Paragöz (Bakınız:Santander&Alonso&Kimi) bir takım Milyonlarca Dolar edecek bir yeri anlaşılması güç ve kimseye birşey ifade etmeyen şekiller koysun? Bunu açıklasana sayın Luca, Kimin sesi yüksek çıkarsa o haklıdır taktiğine devam ediyolar Yiğitsen açıklarsın o şeklin anlamını

Konu Ferrari'nin reklam yapıp yapmaması değil ki reklam açıklık demektir burda bilmeyen insanların bilinçaltına bir sigara reklamı konulamaz ki bilen insanlardan biri olarak ben hiçbir zaman Ferrari yzünden sigaraya başlamadım başlayan varsa da önce bi kendini sorgulasın…

******* montezemelo peki bu işaretler ne demek yada bu işaretlerin yerine reklam yazsan tonla para kaldırırsın niye böyle anlamsız işaretler var arabada diye sormazlarmı adama

Barkot marlboro reklamını çağrıştırıyor ama f1 ile hiç alakası olmayan birinin bunu anlaması imkansız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir