Kategoriler
Formula1

Berger'den Schumacher'e Destek Geldi

Avusturya televizyonunda bir programa konuk olan Berger, “Michael hakkındaki tüm bu konuşmaları biraz can sıkıcı buluyorum çünkü daima olumsuz  bir tutum sergileniyor. Michael geri döndü ve istediği şeyi yapıyor. Yedi kere dünya şampiyonu olmuş birinin statüsünü değiştiremeyeceğinizi düşünüyorum. Ne kadar hırslı olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer bir şeyi yapıyorsa, en doğru şekilde yapar. Gelecek için neler yapacağına dikat etmeliyiz.” diye konuştu.

Berger, Schumacher’in Çin’deki performansı hakkında ise, “Zayıf bir performanstı ama bunlar olabilir.” dedi.

“Bana göre son yarış dışında şimdiya kadar harika iş çıkardı. İlk üç yarışta şampiyonada ilk altı içindeydi. Bu çok büyük bir başarı.”

Diğer bir Alman Sebastian Vettel’i de destekleyen Berger, “Henüz aracın tüm potansiyelini ortaya çıkaramadı ve yarıştan yarışa daha iyi işler yapmaya başladı. Onu kazanacaklar listemden çıkarmazdım.” dedi.

Sutil ise Schumacher hakkında, “Onun için zor olacağını tahmin etmiştim. Formula 1 son yıllarda çok fazla değişti. Bir anda yarım saniye kaybedip nedenini anlamayabiliyorsunuz. Ayrıca eğer Schumacher üç yıl aradan sonra gelip hepimizi geçse komik olurdu ve işte o zaman gerçekten F1’in tanrısı olurdu. Tüm bunlar onun kötü olduğunu anlamına gelmiyor, daima ilk onda yer alıyor. Sadece zamana ihtiyacı var.”

“Berger'den Schumacher'e Destek Geldi” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir