Kategoriler
Formula1

Mercedes Dennis'in Kararının Arkasında

Mercedes Motor Sporları Patronu Norbert Haug, Mercedes’in Ron Dennis’in arkasında olduğunu söyledi.

Son günlerde Dennis hakkında bir sürü spekülasyon ortaya çıktı ve Dennis’in kısa süre içerisinde görevini bırakması bekleniyor.

Çıkan bazı spekülasyonlar ise takımın % 40 hissesini elinde bulunduran Mercedes’in Dennis’i emeklilik için zorladığı yönündeydi.

Ancak Haug Mercedes’in Dennis’e tam destek verdiğini söyledi ve takıma kattıklarından dolayı İngiliz Patronu övdü.

Haug "Ron ile 14. sezonumuzu geçiriyoruz ve bu süre içerisinde yalnızca tek takım bizden daha başarılı olmayı başardı. Takım patronu olarak Ron bu başarıda büyük rol oynadı."

"Medyada çıkan negatif söylentiler tamamen spekülasyondan ibarettir ve şirketle alakası yoktur. Ron’un yanındayız ve aynı yönetim şekli ile devam ediyoruz." dedi.

Haug ayrıca zaman zaman daha fazla hisse satın almak için görüşmeler olduğunu kabul etti.

Haug "Şirketin geleceği ile ilgili geliştirme opsiyonları her zaman görüşülmektedir. Ancak istediğimiz şekilde söylediklerimizin dinlenmesi için hisselerin %50den fazlasına sahip olmamız gerektiği açıktır." dedi.

Haug ayrıca 2008 sezonu başlar başlamaz olumsuz açıklamaların biteceğine inandığını söyledi.

Haug "Umuyorum 2 hafta içerisinde ilk yarıştan sonra bunlar bitecek. Yoğun testler yaptık ve aracımız dayanıklı ve hızlı olduğunu kanıtladı. Yeteri kadar hızlı olup olmadığını ilk yarış Avustralya’da anlayacağız." dedi.

“Mercedes Dennis'in Kararının Arkasında” için 0 yanıt

"Haug "Ron ile 14. sezonumuzu geçiriyoruz ve bu süre içerisinde yalnızca tek takım bizden daha başarılı olmayı başardı. Takım patronu olarak Ron bu başarıda büyük rol oynadı.""

Bu sözle şampiyonluklardan mı bahsediyor? Eğer öyle ise hem renault hem ferrari şampiyon oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir