Kategoriler
Formula1

İlk Çizgi Kubica'yı Hayrete Düşürdü

Kubica, “Eğer aynı otomobil Barselona’da 1.5 saniye daha hızlı olsaydı, sıralamalarda onların önünde olamamamız için hiçbir neden yoktu. Antrenmanlardaki hızımıza şaşırmıştım ama Formula 1’de mucizeler olmaz. Ama takım harika iş çıkardı.” diye konuştu.

Kubica, Renault’nun yarın yarışta daha iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyor.

“Genel olarak otomobilin karakteristiği bu sabahkiyle aynıydı. sabah otomobil değişikliklerin ardından daha iyiydi.”

“Tabii ki Monako’da yarış biraz farklı oluyor. Önemli olan hız değil otomobili finişe getirmek, doğru zamanda pite girmek ve trafiğe takılmadan pit stoptan en iyi şekilde ayrılmak. Yarış hızının faydası olur, evet, ama en hızlı ikinci isim olmanız da bir şey kaybettirmez. Doğru zamanda pite girmeli ve herkesin önünde çıkabilmelisiniz. Monako’da işler böyle yürür.”

Polonyalı pilot pol pozisyonunu kazanmaya bu kadar yaklaşmışken kaybetmenin hayal kırıklığı yaşatmadığını da ekledi.

“Hayal kırıklığına uğramadım, tabii ki bugün yapılabilecek en iyi pozisyonu almak için buradaydım. Birincilik harika ama ikincilik ve üçüncülük de güzel. Gerçekçi olmamız gerek, bu benim için, bizim için çok büyük bir başarı ve umarım yarın güzel puanlar alabiliriz.”

Kubica kirli taraftan başlayacak olmayı da önemsemediğini belirtti.

“Monako’da ilk viraj çok uzakta değil, temiz taraf, kirli taraf… (fark etmez) Yarın neler olacağını göreceğiz. biraz fark olacaktır ama çok fazla değil ve endişelenmeye gerek yok.”

“İlk Çizgi Kubica'yı Hayrete Düşürdü” için 0 yanıt

vallahı cok tebrık edıyorum kubıcayı ama malesef monocoda ılk cızgıden baslamak bıraz kötü olabılır onun acısından cunku gecen senede kimi ilk cızgıyı almıstı ancak rubens onu gecmıstı startta monocada ılk cızgı cok kaygan ve kırlı o yuzden gecılme ıhtımalı cok fazla vettele.

kubiyaı her yarıstan sonra her sıralamadan sonra tebrik etmekten bıktım artık,yeter artık kubi:D
o değil de şu renault aracıyla alonsoyu düşünüyorum da;çok da ferrariye geçmesine gerek yokmuş,orada yaptıklarını pekala renaultt da da yapabilirdi bu yıl gibime geliyor.

Helal olsun Kubica, Ferrari`yi hakediyosun 🙂 Saka bi yana Kubica bu sene kendini asti resmen, Bu arada Renault Fia dan aldigi izinle motoru baya gelistirmis galiba, baksaniza motor gucunun cok onemli oldugu boyle bir pistte ilk 3 Renault motorlu, Ben Mercedes ve Mclaren motorlariyla isi goturur diyordum..

Renault bu sene müthiş işler başarıyor,hadi Kubica göster kendini.En kötü podyumdasın,hata yapmazsan.Müthiş ya,Alonso nun kazasından sonra Kubica nın bu derecesi ve Massa nın iyi bir yerde konumlanmasına sevindim.Ayrıca Kubica şampiyonluk yarışında esas favorilerden puan çalarak heyecanı arttırıyor.

gerçekten çok iyi sürdü bugün kubica, otomobilinden % 120 sini çıkardı da denebilir, plotajı harikaydı. Yarında iyi bir yerde bitirir umarım, shumi de iyi iş çıkarır diye düşünüyorum yarın… İzleyip göreceğiz…

Renault benzin deposu büyüdüğü halde hayret verici bir şekilde aracını hiç uzatmamıştı yani R29 ile R30 aynı boyda bunun da meyvelerini bu pistte toplayacakları belliydi…

kubica yarın seni podyumda 1 numara olarak görmek istiyoruz (renocular olarak)f.alansoyada çok üzüldüm ben ondan şahsım olarak çok büyük yükseliş bekliyorum . yarışa zevk verecek başarılar tüm pilotlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir