Kategoriler
Formula1

Takımlar Hafta Sonu Formatında Değişiklik Planlıyor

Williams CEO’su Adam Parr, Pazar günü Monako’da lastik konusunu görüşmek için FOTA üyeleri olarak yaptıkları toplantının ardından kendisi ile Red Bull patronu Christian Horner’in Bernie Ecclestone ile görüştüğünü ve 2011 için F1’in zaman çizelgesinde bir değişikliğin mümkün olup olmadığını görüştüğünü açıkladı.

Parr: “Bernie ile olan görüşme, yarış hafta sonu formatı, gelecek seneki takvim ve lastikler hakkındaydı. Hepimiz, hafta sonu formatını geliştirip işleri taraftarlarla daha ilişkili hale getirmek istiyoruz”

F1 yarışları bilet fiyatları konusunda büyük endişeler var, hatta geçen hafta sonu Monako bile tam dolu değildi.

Parr, yarış hafta sonlarında değişiklik görüşmelerinin, belli değişikliklerin altını çizmediğini ama genel olarak neler yapılabileceği üzerine olduğunu söyledi.

Parr: “Elimizdeki meseleyi belirleme adına yarış hafta sonunda neler yapabileceğimiz hakkında bazı fikirler var. Ama ayrıntıları konuşmak için çok erken. Çünkü üzerine fikirbirliği sağlanan bir şey yok”

Bunun yanı sıra gelecek sene Formula 1 takviminin daha iyi ayarlanması için de çalışmalar var. Çünkü 2010 takviminde takımların maliyetleri ve nakliye sorunları arttı.

Parr: “Maliyetler arttı da arttı. Kanada’ya gidiyoruz ve biz takımların Kanada’ya giderek para kazanma şansı yok. Bu yüzden o yarışı etkin olarak finanse ediyoruz. Kuzey Amerika’daki tek yarış, gidip geliyoruz. Çılgınca bir şey, ayrıca çok da zor”

“Takımlar Hafta Sonu Formatında Değişiklik Planlıyor” için 0 yanıt

takvim hakkinda kesinlikle konusulmali. bazen gercekten sacmaliyor. mesela macaristan ile spa arasinda ta 4 hafta var! 1 ay diyelim biz ona yuvarlak hesap. hem takimlarin hem de izleyicilerin yararina uygun bir takvim hazirlanmali.

yalniz "işleri taraftarlarla daha ilişkili hale getirmek istiyoruz"

bunu soyleyecek son takim williams olmali valla. red bull'dan biri soylese anlarim :))

gecende biri yazmisti devlet kurumu gibi bu williams diye aynen katiliyorum.

her ne kadar hakli olsa da f1 hep halktan uzak kalmaya devam edecek bir motorsporudur. tamam bir farki olmali ama bu kadar da ulasilmaz olmamali. bilet fiyatlarindan bahsetmiyorum. pit walk olsun nebleyim daha fazla etkinlik olsun vs… ozellikle pilotlara ve daha sonra da takimlara burada buyuk is dusuyor.

antreman seanslarinin sayisindan ve siralama formatindan gayet memnunum ben. ancak siralama ve yaris saatlerinde 1-2 ser saat oynama yapmalilar. avustralya ve malezya'da ozellikle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir