Kategoriler
Formula1

Moss: "Ben de Schumacher Gibi Yapardım"

Schumacher, güvenlik aracı koşulları altında Alonso’yu geçtiği için 20 saniye süre cezası almıştı ama Moss, bu kuralın düzeltilmesi gerektiğini düşünüyor.

Moss: “Bütün mesele, ışıkların yeşile dönmesiyle ilgili. Yeşil bayrağa veya yeşil ışığa tepki vermek bir pilotun içgüdüsüdür.”

“Üstelik 10 takımın, tekrar yarışmaya dönsün yönünde pilotlarını bilgilendirdiği görüldü. Kurallar açısından yarışmak güvenliydi. Işıkların sarıda kalması halinde hiç bir karışıklık olmayacaktı”

Öte yandan Stirling Moss, Schumacher’in o şartlarda doğru tutum takındığını düşünüyor

Moss: “O anda Michael’in doğru şeyi yaptığını düşünüyorum. Eğer onun yerinde olsaydım, tamamıyla aynı şeyi yapardım.”

“Kafa karışıklığının engellenmesi amacıyla bir dahaki sefere kuralın açıklığa kavuşması gerekyior. Böylece pilotlar ve takımlar, o şartlar altında neleri yapabileceklerini neleri yapamayacaklarını bilecekler”

“Moss: "Ben de Schumacher Gibi Yapardım"” için 0 yanıt

Evet f1 de yanlış kural mı yok. Dolu . Geçmişte lastik değiştirmeme kuralı vardı. Ne kadar tehlikeliydi. Yüksek hızda giden bir araba lastiği her an patlayabilir. Mesela Kimi nin lastiği patladı ama adama bişey olmadı allahtan. Doludepo ile başlamak da hatalı bir kural. Aynı zamanda taktiksel olarak da f1 i yaraladı.

cezada haklılar,ama yanlış kişiye verdiler,ışıklar yeşildi ve buda geçişin olabileceğini gösteriyor şumi hatalı değil görevliler hatalıı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir