Kategoriler
Formula1

Williams 2011 Lastikleri için Test Çağrısı Yapıyor

Michael, takımların lastik karakteristiğini en iyi anlayarak 2011 tasarımlarında yardımcı olması için en iyi çözümün seçilecek olan yeni lastik tedarikçisinin sağlayacağı lastiklerle bir test günü geçirmek olduğunu düşünüyor.

Takımlar, 2011’de yola Michelin mi yoksa Pirelli ile mi devam edecekleri kararını Türkiye Grand Prix’sinden önce vermeyi planlıyorlar. Ancak takımlar gelecek yıl hangi lastiklerin kullanılacağını bilmiyor olsalar da 2011 araçlarının tasarımına şimdiden başladılar.

Michael, lastik tedarikçisinden gelecek olan ayrıntılı bilgilerle bile takımlar için Bridgestone lastiklerinden sonra yeni hamurların nasıl tepki vereceğini tam anlamıyla anlamanın çok zor olduğunu söylüyor.

Öte yandan Abu Dabi pistinin 2010 sezon finalinden sonra bir test için Formula 1 takımlarıyla görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Eğer test gerçekleşirse mevcut düzenlemeler gereği muhtemelen sadece genç test pilotları sürüş gerçekleştirebilecekler.

 

“Williams 2011 Lastikleri için Test Çağrısı Yapıyor” için 0 yanıt

Çok mantıklı konuşmuş Sam Michael. Tasarımcıların kafasında büyük soru işareti var lastikler konusunda ve çok hayati bir konu olduğunu anlatmaya gerek yok bu lastik olayının.

Slick lastiklere geçiş kararı alındığında, takımlar Bridgestone'un ürettiği slick lastikleri sezon başlamadan yaklaşık Aralık ayında falan test etmişlerdi toplu olarak. 2010'da da böyle bir şey mutlaka yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir