Kategoriler
Formula1

İstanbul Park’ta Bu Sene de Pit Walk Yok

Bazı yarışlarda Perşembe günleri düzenlenen 1 saatlik pit walk etkinliğinde kombine bilet sahipleri taraftarlar pit yolunu baştanbaşa yürüme, yarış otomobillerini görüp dokunabilme imkânı bulabiliyor ve ayrıca o sırada pistte bulunan bazı pilotları, takım görevlilerini de görme şansını yakalayabiliyorlar.

Türkiye’de en son 2006’da düzenlenen pit yolu yürüyüşü (pit walk) sonraki yıllarda tekrar düzenlenmedi.

İstanbul Park’ın eski genel müdürü Can Güçlü geçen sene bir basın toplantısında TRF1.net muhabirlerinin sorduğu soru üzerine; pit yolu yürüyüşüne olan yoğun talebin yeni fark edildiğini, 2009’da olmayacağını ama 2010’da olacağını söylemişti.

Ancak yetkililerden aldığımız bilgilere göre bu sene de pit yolu yürüşü olmayacak.

2010 sezonunda Pit Walk etkinliği Çin ve İspanya yarışlarında yapıldı.

TRF1.net

 

“İstanbul Park’ta Bu Sene de Pit Walk Yok” için 0 yanıt

günün birinde "biz bu yarış işinden sıkıldık" diyip İstanbul Park'ı yıkacaklar bu gidişle. kökten çözüm. ne o öyle tanıtımdı, destekti? geriliyor insanlar canım. tamam işte, biletleri bastırmak için talimat verdiler, daha ne yapsınlar yani? çok nankörüz biz de.

2006'da orda olup araçlara dokunabilen şanslı insanlardan olmayı çok isterdim 🙂 ama o zamanlar biletler daha pahalıydı bildiğim kadarıyla bide çok yaygın ve bilinen bi spor değildi ülkemizde F1. fazla kişi gitmeyince bi daha talep olmaz diye yapıyolardır

farkettim de çoğu ülkedeki pistlerin bi ayrıcalığı var ya şampiyonlar arasında çok önemli puanlar kazanılmış kaybedilmiş kazalar olmuş ama İstabulPark'ta henüz böyle bişey yok ve onlardan farklı bi etkinliğimizde yok sorun sadece seyirci olabilir mi bu durumda????kalıcı olmak için biraz daha özel ve özenli olmalıyız diye düşünüyorum

İmza yerine bu araçları görmeyi tercih ederim. 2006'da bu fırsatı yakalamıştım. Gerçekten güzel bir deneyimdi. Neden tekrar yapılmıyor acaba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir