Kategoriler
Formula1

"Massa'nın Menajeri, Diğer Takımlarla Görüşüyor"

Ama gazete ayrıca, Brezilyalı pilotun menajeri Nicolas Todt’un, diğer Formula 1 takımları -muhtemelen Renault- ile de ön görüşmede bulunduğunu belirtti.

2011’de Ferrari’nin ikinci koltuğu için Renault’tan Robert Kubica ve Red Bull’dan Mark Webber’in adı geçiyor.

29 yaşındaki Massa, F10 aracıyla da şimdiye kadar istediği performansı elde edebilmiş değil.

Domenicali: “Alonso ile uzun süreli bir anlaşmamız var ve Massa’ya da güveniyoruz. İyi iş çıkarıyor.”

Massa: “Ferrari’de olmaktan büyük keyif alıyorum. Herkesi tanıyorum, herkes de beni tanıyor.”

“Ama hızlı araçları olan diğerlerinin de benimle ilgilenmesi her zaman cesaret vericidir.”

“Asıl amaç, Ferrari ile kalmak.”

“"Massa'nın Menajeri, Diğer Takımlarla Görüşüyor"” için 0 yanıt

Massa'nın sorunu istediği grip ayarını bir türlü bulamaması.Yani sorun ne Alonso'nun 1. adam olması,ne psikolojik başka bir etken nede geçirdiği kaza.Massa istediği lastik + pist kombinasyonu geldiği zaman çok iyi işler çıkartıyor.Ancak sert lastikte malesef iyi değil ve çalıştırmakta sıkıntı yaşıyor.Biliyorsunuz bu sezon lastikler daha sert hale geldi ve bu bazı pilotların öne çıkmasını sağlarken,bazılarını ise Massa gibi cezalandırdı.Button-Hamilton puan farkı yada tablodaki konumlarıda biraz bundan ötürüdür diye tahmin ediyorum.Massa nın biran öcne bu grip sorununu halletmesi lazım

ayrıca djarum'a hiç katılmıyorum. bir çok alonso taraftarının barcelona yarışı sonrası yorumlarına istinaden, barcelona'da alonso'nun 4. sırada giderken önündekilerin arıza ve kaza yaşaması nedeniyle 2.sıraya çıkması "alonso'nun şansı" değil de diğerlerinin şanssızlığı ise, monaco'da da bu durum massa'nın şansı değil, alonso'nun şanssızlığı ve kendi hatasıdır.

alonso'yu geçse de geçmese de, massa için hayırlı olanı ferrari'den ayrılmak bence.

alonso'yu geçebilirse, "zaten massa takımı tanıyor, alonso alışma sürecindeydi" denecek.

alonso'yu geçemezse," yıllardır takım içinde ama yeni gelen alonso'ya geçildi" denecek. hem de bunu bizim gibi taraftarların söylemesi bir anlam ifade etmiyor, direkt takım içinde bunlar söylenecek.

mclaren 2006'da sürünüyordu. renault ise alonso'ya şampiyon olabileceği aracı verdi. alonso mclaren'e geçti, o sezon mclaren çok kuvvetli, renault ise berbat bir araç üretti. bazı şeyler de nasip kısmet işidir. belki de değiştireceği takım seneye kafaya oynayan bir takım olur, kim bilir? massa, ferrari'den gördüğü değerin çok daha fazlasını hak ediyor yıllardır.

monaco massa için sanslı bir haftaydı,alonso kaza yapmayıp massayı geçseydi hele pol kazansaydı o zaman görün siz massa için neler yazıldığını,yine bir şanslı haftasında, istanbul park,massanın en iddalı olduğu pist burda alonsoyu geçerse işi daha kolay olabilir geçemezse,basında çıkacak haberleri o zaman görün siz.

alonso gibi bi isimle takım arkadası olmak performans olarak zaten zorlayıcıdır bir de alonsonun entrikalarıyla ugrasmak hepten zor olacaktır massa için. kaç kurtul massa at kendini iyi bi yere

herkesin tek kalemde silinebildiği acımazsız bir spor bu maalesef.

şimdi kurtlar sofrası denilen bir doğa olayı vardır. kurtlar aç kaldıklarında bir çember oluştururlar ve olanca hızla çember etrafında topluca dönerler. eğer ki kim dayanamayıp yere düştü, o zayıf kişiyi aralarında yiyip açlığını giderirler.

işte formula 1 de aynı bu şekilde, her zaman güçlü olup bir an güçsüz kalmanız sizi başkalarına yem edebilir.

massa bu takıma çok şey verdi, ama ferrari raikkonen de olduğu gibi aynı şekilde massaya da benzer davranıyor.

tek dileğim massa bir an önce diril, yoksa düşüp yem olacaksın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir