Kategoriler
Formula1

Lehto: "Zavallı Nico"

Sezonun ilk dört yarışında Nico Rosberg’in öne çıkmasının ardından Schumacher, W01’de büyük yeniliklerin olduğu İspanya’da geri dönmüş ve üst sıraya çıkmıştı.

Bu hafta Türkiye’de gümüş araçta daha da başka yenilikler olacak. Bu durumda JJ Lehto, Nico Rosberg’in ikinci plana atıldığına inanıyor.

44 yaşındaki Fin Lehto, 1994 senesinde Schumacher’in takım arkadaşıydı; daha sonra yerine Jos Verstappen geçmişti.

Alman Auto Bild’e konuşan Lehto: “Zavallı Nico. Michael, aracı kendine göre ayarlama ve takımı kendi etrafında toplama işine geri döndü. Nico da sıkıntı yaşıyor.”

Mercedes ve hatta Rosberg, aracın üzerindeki yeniliklerin iki pilota da uygun olduğunu sürekli olarak dile getirmişti ama Lehto aynı fikirde değil.

Lehto, Schumacher’in aracında sağlam bir ön ve gevşek bir arka sevdiğini söyledi; Benetton’da Riccardo Patrese, Jos Verstappen ve kendisinin hep sorunlar yaşadıklarını ekledi.

Lehto ayrıca, Rosberg’in ‘Schumacher ile aynı sürüş stiline sahibiz’ açıklamasından da şüphe ediyor.

Lehto: “Bugünün genç pilotları çok farklı şekilde sürüyor. Michael’i tatmin eden bir araçtan Nico’nun da tatmin olması beni şaşırtır”

“Lehto: "Zavallı Nico"” için 0 yanıt

Takım arkadasından baskası schumiyi tanıyamaz uzun donem ona eslik etti onu nasıl bir surucu oldugunu anca onunla takım arkadası olanlar bilir o bakımdan schuminin stili cok değişik belkide alonsonun kide oyledir o bakımdan aracdaki olanlar rosbergin aracında yokdur auro dinamik parcalar da degisiklik olsa bile schuminin farklı bir yolu var bunu resmen kendisi brawna bizzat ferrari doneminde gostermisdi barricello y la schuminin araclari ayni deildi ferraride olan deisikler aynısı mercedese gecdi o bakımdan schuminin cok guclu olması ıcın red bull gibi bir arac tasarlaması lazım bunun icin down force kaybını kaymalar ve hızlı virajlardaki yere basma kuvveti bunlarda gelisme gosterirlerse bence yuksek ihtimail red bulla dur diyebilirler nede olsa takımısın basında RoSS Brawnn gibi biri var belli olmaz ne olacagi ama F kanallı red bull cok fark atarsa zor olucak gibi bence umarım red bull bu sene bu yılı domine etmez.

En sevdiğim Formula 1 pilotları adlarındandır… "Jyrki Juhani Järvilehto". Bir de ek bilgi vereyim, 1994 sezonunda Jj Lehto sadece 6 yarışa çıkabilmiştir Benettonda. Takvimin son 2 yarışında da Sauber'de yarışmış. Pek fena bir performans sayılmaz ama Jos Verstappen'den daha kötü kullanmış olduğu kesin. 2 de LeMans zaferi varmış elemanımızın.

Acaba bu sene Schumi dönmeseydi bu Formula 1 dekiler kimin hakkında konuşacaktı merak ediyorum.Durum resmen 'Ağzı olan konuşuyor'tarzı bir saçmalığa dönüştü.Ne çekemeyen varmış 7 Dünya şampiyonluğunu.

Lehto, Schuminin kıymetini bil bak onun sayesinde sana bile mikrofon uzatıyorlar. Gündeme gelmenin en kolay yolu Schumiye atıp tutma olduğunu o da çözmüş.

1994'de Schuminin takım arkadaşıyken 8 yarışta sadece ve sadece bir puan almana karşın takım arkadaşın(Schumi) o sezon dünya şampiyonu olmuş sen hala suçu arabaya atıyorsun. Yok araba Schumiye daha uygunmuş yok şöyleymiş yok böylemiş… Kardeşim erkek gibi itiraf edin Schumi sizden kat be kat üstündü. O araçla bizim Jason Tahincioğlu bile senden daha fazla puan alırdı be! :))

barcelonada nico starta kaybetti.monacoda eski şase vardı.bu durumda yeni şasiyle ne kadar iyi olabileceğini henüz net göremedik ve yeni şase ile sedece 1 yarış seyrettik.ancak ben nico nun her şartta yeni şaseye uyum sağlayacağını düşünüyorum.ve schumiye yeni şase ile geçildiğini düşünmüyorum.henüz barcelonada kullanıldı yeni şasi ve nico şanssızdı ancak yinede en hızlı turlarda schumi ile aynı zamanı yaptı diyebiliriz.çok az bir farkla nico öndeydi.ama niconunda ekstra olarak diğer pilotlardan bir set fazla lastik değiştirdiği gerçeğide var.yarışlar ilerledikçe göreceğiz.
lehto nun söyledikleri doğru bile olsa şu anda böyle bi durum görünmüyor.böyle bi durumu mercedes göze alamaz yaparsa mercedes için facia olur zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir