Kategoriler
Formula1

Raikkonen 2007'ye Göre Büyük Fark Hissediyor

Kimi Raikkonen bu hafta sonu yapılacak olan Avustralya yarışına 12 ay önceki kişiden farklı bir kişi olarak girdiğini hissettiğini söyledi.

Fin pilot geçen sene ilk yarış Avustralya’yı kazanmasının ardından diğer galibiyet için bir süre beklemek zorunda kalmıştı.

Ancak sezonu şampiyon olarak tamamlayan Raikkonen bu sene sezona daha güçlü başlayacağını söyledi.

Raikkonen "Kişisel olarak geçen seneye oranla çok farklı hissediyorum kendimi. Artık takımı, onların çalışma yöntemini iyi biliyorum ve artık sürpriz olmayacak."

"Mühendislerimle iyi bir ilişki kurdum ve birbirimizi anlayabiliyoruz: Aracımın nasıl ayarlanmasını istediğimi biliyorlar." dedi.

Raikkonen ayrıca 2008 araçlarının geçen senekinden daha iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Raikkonen "Melbourne’e rekabetçi bir araç ile gittiğimizi düşünüyorum. Kış testleri çok iyi geçti ve mümkün olan herşeyi yaptık. F2008 aracı geçen sene kullandığımızın gelişmişi."

"Takım özellikle zayıf kaldığımız yavaş virajlarda ve kerbler üzerinde aracın davranışı bakımından mükemmel bir iş çıkardı. Tam olarak bilemeyiz ancak her durumda güçlü olmamız gerekiyor. "

"Testlerin işleyişinden memnun kaldım. Güçlü, hızlı, rekabetçi ve dayanıklı bir paketimiz var. Her yarışta galibiyet için ve sonunda her iki şampiyona için mücadele ediyor olmalıyız. " dedi.

“Raikkonen 2007'ye Göre Büyük Fark Hissediyor” için 0 yanıt

eğer gerçekten araç 10 numara ise mclaren ve bmw nin çekeceği var demektir nihayetinde raikonnen sonunda takımını buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir