Kategoriler
Formula1

Hamilton Momentumun Korunacağından Emin

İngiliz pilot, geçen seneki Singapur galibiyetinin ardından ilk kez, Red Bull’dan Webber ve Vettel’in liderken kaza yaptıkları İstanbul’da damalı bayrağı en önde geçti.

Hamilton, bu sezon momentumlarını devam ettirip kazanmayı sürdürmemeleri için herhangi bir neden olmadığını düşünüyor.

Hamilton: “Geriye dönüp hafta sonuna baktığımızda takım adına harika bir başarıydı ve benim için de sonunda ilk galibiyetimdi.”

“Bu galibiyet için bütün sene sıkı bir şekilde çalıştım. Bu yüzden sonunda bana gelen bu fırsatı nimet olarak görüyorum. Kendimi iyi hissettim. Bütün hafta sonu güçlü hissettim ve Red Bulllarla mücadele edebileceğimi biliyordum. Ettim de. Bu yüzden harikaydı”

“Takım sağlam bir iş çıkardı, hafta sonu boyunca durum böyleydi. Pistte ve pist dışında sıkı çalışmaya devam etmeselerdi Red Bulllarla mücadele edecek pozisyonda olamazdık. Bu yüzden minnettarım ve başarımız için onları kutluyorum”

“Son kazandığım yarışın üstünden neredeyse 10 yarış geçti ama her şey iyi. Çoğu pilotun bundan memnun olabileceğini düşünüyorum. Bazıları için bu 20,50 veya 100’dür. Bu yüzden olduğum konum için yine de minnettarım”

“Bu yaklaşımla bu sene daha fazla yarış kazanabileceğimiz konusunda hiç şüphem yok”

2008 şampiyonu, McLaren’in Kanada’da da rekabetçi olacağını düşünüyor.

Hamilton: “Kanada’ya, oldukça yüksek motivasyonla gidiyoruz. Takım içinde gelişen bir momentum olduğunu hissedebiliyorum. 2008’de de aynı hislere sahiptim. Önümüzdeki 6 ay boyunca harika işler başarabileceğimizi biliyorum.”

“Hamilton Momentumun Korunacağından Emin” için 0 yanıt

kanada bir cadde pisti olsada monaco ile kıyaslanamayacak kadar hızlı bir pist, muhtemelen ferrari burada daha rekabetçi olacaktır çünkü f10 f-duct sayesinde hatırı sayılır bir düzlük hızına sahip. Zaten f10 un tek handikapı hızlı virajlar, kanada böyle bir pist olmadığından f10 istanbul'daki kadar çelimsiz olmayacaktır.

mp4-25 ise yine rekabetçi olacaktır ancak tabiki istanbul'da ki kadar mükemmele yakın değil.

mercedes gp için çin benzeri bir performans olabilir, belkide yanılırım (düzlük hızları çok zayıf)

canada monako benzeri bi pist sadece uzun düzlüğü haric.:). redbull mclaren ferrari bu şekidle olcktr sıralama ama ferrari daha yakın olcaktır kesnlkle alonsonun monacodakı performansıan bakarsak.bakalım alonso ferrariyi ayakta tutabilcekmi güclü mclarene karsı.

kanada aracımıza uyan bir pist ancak valensiya'dan çokta umutlu değilim açıkcası

ardından gelecek yarış olan silverstone bu yıl en güçlü olacağımız pist diye düşünüyorum, eğer biraz downforce kazanabilirsek sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalarız

mclaren mercedes tek kelimeyle mukemmel bi gelişimle redbula yapıstı bu saatten sornada kolay kolay pes etmes artık takımlar redbull dan deil mclarenden korkmalı tebrikler mcalren gelişimde 1 numara olduğunuzu gosterdiniz. ve fikri değişti şampıyona için favorim lewis hamılton.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir