Kategoriler
Formula1

Whitmarsh Üçüncü Araca Sıcak Bakıyor

Whitmarsh McLaren, Ferrari gibi büyük takımlar 3 araçla yarışırsa bunun küçük takımlar için adil olmayacağını da söyledi.

Ferrari tarafından da savunulan bu fikrin geçenlerde yapılan FOTA toplantısında konuşulmadığını doğruladı.

Whitmarsh “Henüz bu konu tartışılmadı. Eğer 3 araç çıkarılırsa, McLaren, RedBull, Ferrari, Mercedes gibi takımlar muhtemelen memnun olur; fakat bence bu ufak takımlara haksızlık olur, onlar için dezavantaj oluşturur.”

“Bence takım sayısının 10’dan aşağı düşürüldüğü an, bu harika bir fırsat olur, ancak şu an gelecek yıl için 13 takım olacağını tahmin ediyoruz.”

“3. araçlara bazı düzenlemeler yaparak, F1 tecrübesi olmayan yetenekli pilotları olaya dahil ederek ilginç şeyler yaratabiliriz.” dedi.

McLaren patronu, diğer serilerin şampiyonlarına büyük takımların 3. araçlarında yarışma şansı verilmesinin çok iyi olacağını söyledi.

“F1 şüphesiz motor sporlarının zirvesi.”

“Buradaki büyük isimlerin yanı sıra, Sebastian Loeb, Valentino Rossi, Jimmie Johnson gibi isimleri burada görmek harika olur. Bence bu düşünülmesi gereken bir fırsat.”

“Bu adamların  harika yetenekleri olduğuna hiç şüphem yok. Eğer fikirlerini değiştirip, kendilerine biraz zaman tanıyıp, buna odaklanırlarsa rekabetçi birer F1 sürücüleri olurlar.”

“Whitmarsh Üçüncü Araca Sıcak Bakıyor” için 0 yanıt

Yahu bunlar( genel olarak f1 camiası) değil miydi para para diye ağlayan, Kanada'ya gitmemiz bize birşey kazandırmıyor diyen, yedek aracı sırf masraf olmasın diye kaldıran. Ne oldu bir anda 360 derece döndüler anlayamadım. 3.araç masraftan başka birşey getirmez takımlara, 3.pilota ödenecek para, aracın yapım, bakım ve taşıma maliyeti derken almaya çalıştıkları maliyet önlemleri uçar gider. Ayrıca anladığım kadarıyla 3. pilotun ana pilotları geçmesine izin vermeyecekler. Şahsen ben Rossi ya da Loeb olsam, bu tür onur kırıcı işe girmezdim. Bunların amacı motorsporlarının diğer branşlarındaki başarılı pilotları alıp sirk maymunu gibi dolaştırıp, onların üzerinden takıma ilgi çekmek. Hadi sen de sür abisi deyip onların üstünden bak Rossi-Loeb de bizim takımda diyebilmek. Yapmayın, f1 ruhunu yoketmeyin.

Whitmarsh' ın dediği gibi 3. araç sadece çaylak pilot veya diğer serilerin şampiyonlarına tahsis edilecekse güzel olur.Aksi halde hem takım içinde sıkıntı yaratabilir hemde küçük bütçeli takımlara haksızlık olur.

Whitmarsh aklımı okuyor 🙂 sabah Rossi Ferrari haberini okuyunca 3. araçta bu adam sürse olabilir demiştim. Çünkü iddealı olamayacak küçük takımlar için zararsız. Badoer kadar sürse yeter :p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir