Kategoriler
Formula1

Hamilton, Red Bull'a Yakın Olacaklarına Emin

Basın toplantısında konuşan Hamilton “Burası Red Bull’un muhtemelen aracından daha az avantaj sağlayacağı bir pist.”

“4,7 ve 9. virajların çıkışında güçlü olacaklardır ancak diğer taraftan düzlüklerde biz hızlı olacağız.”

“Diğer takımlar da düzenli olarak araçlarını geliştiriyorlar ve biz de aynı şekilde geliştiriyoruz. Umarım aracımız buraya Monaco’dan daha fazla uyar ve iyi bir hafta sonu geçiririz.”

“Her zaman gelişim gösterdiğimiz için şu anda tahmin yürütmek zor. cumartesiye kadar ne olacağını bilemeyiz. Gerçek performansımızın ne olduğunu bilmiyoruz.”

“Farkı kapatmak için büyük gelişim adımı atmadık. Yine rekabetçi olacaklarını düşünüyorum ancak burada uzun düzlükler var.” dedi.

Son yarış Türkiye’yi kazanan Hamilton, Formula 1’deki ilk yarışını 3 sene önce Kanada’da kazanmıştı. Hamilton, kendi stiline uyduğunu düşündüğü Kanada’da yine galibiyet kazanmak istediğini söyledi.

Hamilton “Genel olarak son yıllarda burada oldukça iyi iş çıkardım ve neden olduğunu tam olarak bilmiyorum. Belki de iyi gittiğim cadde pistlerine biraz benzediği içindir. Aracımı burada hep iyi kullandım ve burası sürüş stilime uyuyor.”

“Umarım yine benzer bir hafta sonu olur. Aracın rekabetçi olmasını umuyorum ve öndekilerle mücadele etmeyi umuyorum. Burada yarışmayalı biraz zaman geçtiği için piste çıkmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

“Hamilton, Red Bull'a Yakın Olacaklarına Emin” için 0 yanıt

"Her zaman gelişim gösterdiğimiz için şu anda tahmin yürütmek zor."

f1 deki pek çok pilot böyle bir cümle kurabilmek için neler vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir