Kategoriler
Formula1

Formula 1 Taraftarları Yüksek Kalitede Yayın İstiyor

Formula 1 Takımlar Birliği, F1 Racing ve LG’nin katkılarıyla düzenlenen ankette ortaya çıkan 2 önemli sonuç vardı.

Ankete 85.000’den fazla taraftar katıldı ve anketin sonucuna göre taraftarların HD yayın ve internetten yayın istedikleri belirtildi.

Ankete katılanların % 70’i HD kalitesinde yayın istediklerini söylerken % 44’ü de internetten yayın olmasını istediğini belirtti.

Bunun yanında ankete katılanların % 44’ü yarışların hemen ardından bilgisayarlarına indirmek istediklerini belirttiler. Bunun yanında yükselen çoğunluk internetteki topluluklara katılmak için büyük istek olduklarını ve cep telefonları için eklentilerin artmasını istediklerini de belirttiler.

Ankete katılanların % 84’ü bir sezonda en az 12 yarış izlediğini söylerken % 85’i yarışı baştan sona izlediğini söyledi.

Formula 1’i güncel olarak internetten takip edenlerin % 73 olduğu belirtilirken gazetelerden % 34, dergilerden % 24 ve  radyodan % 5 takip edildiği söylendi.

 

 

 

 

 

 

“Formula 1 Taraftarları Yüksek Kalitede Yayın İstiyor” için 0 yanıt

hd yayın izlemek o kadar basit değil ve pahalı bişey.sadece lcd yada plazma almakla kalmıyor bi kere senin hd cihazın + trt nin hd yayın yapması gerekiyor.üstüne üstün hd yayın izlemek için aylık bir para ödüyosun çok pahalıya çıkar hd yayın izlemek türkiyede hd cihazlara nerden bakılırsa 500 tl nin altında değildir bide buna plazma yada lcd fiyatını eklersek çok lükse kaçar.

Ben baska bir noktaya dikkat cekmek istiyorum “Ankete katılanların % 85'i yarışı baştan sona izlediğini söyledi“ Demek ki bazilarinin soyledigi gibi yarislar cok uzun degil, en son Montezemmello sikayet etmisti yarislar cok uzun Lemans ta degiliz diye, Bence yarislarin zamani gayet iyi, ne uzun ne kisa..

Formula 1 Taraftarları Yüksek Kalitede Yayın İstiyor

Yoo, ben şahsen 1980'lerin trt'si gibi yayın istiyorum karlı karlı miss gibi. Hem teknolojinin de son noktası. Şaka bir yana, bu sene hiçbir yarışı tv'den seyretmedim, hep netten ya trt ya da speed tv ve türevleri. hangi linkte ne çıkacağı sürpriz oluyor çoğu zaman. İnternet yayıncılığına ağırlık vermeliler, gelecek internet tvlerde çünkü. Kimse yarış için televizyon aramak zorunda kalmamalı.

TRT HD kanalı açıldı. F1 neden HD yayınlanamıyor anlamış değilim, motor sporlarının zirvesiymiş teknelojinin zirvesiymiş, komik ancak aptallara inandırırsınız bunu.

Ayrıca arkadaşlar PLAZMA gerçeğe en yakın görüntüyü sunar özelliklede büyük ekranlarda SD yayın izliyorsanız plazmada en iyi görüntüyü yakalarsınız

İnternet olayı biraz sakat gibi. Tv kanalları yayın hakkı için o kadar para verirken internet yayını sorun yaratır gibi. Belki internetten ücretli yayın yaparlar. Türkiye de F1 %99 internetten takip ediliyordur. %1 nerden takip ediyor ben de bilmiyorum 🙂 Haberde millet %34 civarında gazeteden takipo ediyormuş. Kıskandım valla bizde internet yoksa F1 yok Plazma LCD den iyi değil onu da söyleyeyim. Yüksek çözünürlük madem konu, LCD yi seçmek daha mantıklı olur. Plazma dan daha yüksek çözünürlüğü destekliyormuş LCD. Ama Plazma daha ucuz bu yüzden de tercih edilebilir.

göreceli bir şey değil ya neyse

"bende yeni 106 plazma aldım hemde lg markası"

komiğime gitti sadece, plazma almış olman değil, bunu söylemen ve söyleyiş biçimin

göreceli bir şey değil ya neyse

"bende yeni 106 plazma aldım hemde lg markası"

komiğime gitti sadece, plazma almış olman değil, bunu söylemen ve söyleyiş biçimin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir