Kategoriler
Formula1

Mercedes 2010 Aracında Henüz Pes Etmedi

Son yarışlarda Red Bull ve McLaren’den uzaklaşmalarına rağmen takım patronu Ross Brawn, önümüzdeki yarışlarda farkı kapatmak için çaba harcamanın hâlâ kayda değer olduğuna inanıyor.

Brawn’ın bu ifadesi, yakın zamanda Michael Schumacher’in bu seneki şampiyonluk mücadelesinin bittiğine, gelecek seneye odaklanmaları gerektiğine inandığını belirtmesinin ardından geldi.

Takımın bu seneye mi yoksa 2011’e mi yöneldiği sorulduğunda Brawn: “Şu anda her ikisine de”

“Herkesin, bütün takımların şu anda gelecek seneki araç üzerine çalıştığını düşünüyorum. Ama önümüzdeki yarışlarda bu araçla yapmak istediğimiz bazı çok önemli şeyler mevcut”

“Ardından sezonun ikinci yarısında konumumuza göre hareket edeceğiz. Bu araçtan vazgeçmiş değiliz, bunda şüphe yok”

“Mercedes 2010 Aracında Henüz Pes Etmedi” için 0 yanıt

bu puan mevzusuna çok kafaya takmayın sözde 35 puan çok görünüyor ama 10 puanlık sistemden bakarsak 16 puan gibi bir farktan bahsediyoruz ki bu çokta kafaya takılıcak bir fark degil.

sezon başında Ross Brawn'ın Mercedes'le birleşmesi sonucu 2009'a göreçok daha güçlü bi araç bekliyodum. RedBull'unda 2009'dan daha zayıf olmasını bekliyodum.Schumi için seviniyodum tekrar yarışlar kazanacak diye ama daha podyuma bile çıkamadı araç yüzünden uzak kalması artık o kadar etkili değil yarış sonuçlarında.Valencia'ya iyi güncellemelerle gelmelerini ve Schumacher'in kötü geçen yarışı unutmasını umuyorum

ispanya-türkiye-canada da mercedes in hala güçsüz olduğunu öndeki takımları zorlayamadığını hatta son yarışta renault ve force india ile çekiştiğini düşünürsek vede rosbergin liderin 35 puan gerisinde olduğunu düşünürsek ben derimki peh çok zor.bu sezonki beklentim en azından rosberg in yarış kazanması.umarım ross amca beni şaşırtırsında ummadığım ross amca benim kafamı yarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir