Kategoriler
Formula1

Hamilton "Şu Ana Kadarki En İyi Galibiyetim Oldu"

Lewis Hamilton bugün Avustralya yarışında gösterdiği performansı ile sadece 1 senelik parlama yapmadığını göstermiş oldu.

23 yaşındaki İngiliz pilot sadece 7 pilotun yarışı tamamlayabildiği kaso dolu yarışta zafere ulaştı ve bu onun kariyerindeki 5. galibiyet oldu.

Hamilton bir kaç kez olan güvenlik aracı periyotuna rağmen pole pozisyonundan başladığı yarışı zirvede tamamlamayı başardı.

Ron Dennis galibiyet için "Hatasızdı. Onu iyi yapan onu disiplini."

"En deneyimli pilotlarda bile en zor şey liderliği korumaktır çünkü hata en çok o zaman çok şeye mal olur."

"Yarışı lider sürdürürken ve performansı korurken, lastikleri kontrol altında tutarken ve diğer şeyleri yaparken en önemli şey çok dikkatli olmaktır çünü % 100 limitlerde olmuyorsunuz ve bu zamanlarda hata yapabilirsiniz." dedi.

Lewis Hamilton ise bugün kazandığı galibiyetin şu ana kazandıkları içerisinde en iyisi olduğunu söyledi.

Hamilton "Bu galibiyet belkide diğerlerinden daha iyi çünkü bir çok alanda geliştiğimi hissediyorum"

"2. sezonuma başlarken kendime bazı hedefler koydum ve daha çok baskı altına girdim."

"Mükemmel bir galibiyet diyemem çünkü hâlâ geliştirmem gereken şeyler var ancak lastiklerimi, performansımı ve yarışımı kontrol etmek bakımından şu ana kadar olan en iyi yarışımdı diyebilirim ve araç içerisinde daha rahattım." dedi.

Hamilton ayrıca arkadaşı Nico Rosberg’in podyuma çıkmasının kendisini daha da mutlu ettiğini söyledi.

Hamilton "Her zaman bir gün Formula 1’de yarışmak, yarış kazanıp podyumda beraber olmak istediğimizi söylüyorduk."

"Bu bizim çocukluk hayalimizdi ve çok iyi" dedi.

“Hamilton "Şu Ana Kadarki En İyi Galibiyetim Oldu"” için 0 yanıt

ilk yarışta 10 puan fark birşey ifade etmezki…ileriki yarışlarda ne olacağı belli deil çekiş kontrol sistemi kalktı için mutlaka bugün ferrarinin başına gelenler birkaç yarışa kalmadan mclarenin de başına gelecektir

yarışlarda çekiş kontrol sistemi kalkmış iyi pilotların hepsi yarış dışı kalmış ferrariyle puan farkını kafadan 10 çıkartmışş bundan daha iyi bir galibiyet olamazdı herhalde..

hem de benim demek istediğim -her ne kadar sevmesem de-hamilton bundan daha iyilerini yapmış bir pilot bu yarışa en iyi galibiyetimdi demek bana saçma geldi açıkcası…

bir ben alonsocuyum kimibenim "sevgili şapiyonum"deil.iki kimi tabiki önündekini geçmeye çalışıcak pite girmek bir takım stratejisi…

siz kendi işinize baksanıza.. Sizin sevgili şampiyonunuz kimi bir şampiyondan çok tarla süren bir çifci gibiydii bugün…hangi akıllı adam pite girmeden bir tur önce araç geçmeye çalışırr..

bu hamiltonun en iyi gelibiyetiyse vay haline!bu yarışta hamilonun arkasında heikki vardı ne o ne de bmw ler ham.zorlabildi üstelik ham. bu yarışta hiç bir uğraş göstermedi bmwler arkadakilerle yani raikkönen ile arasında byük bir fark oluşmasını sağladılar,üstelik yakınlarında onu zorlıyacak hiç bir pilot yoktu trafiğe de karışmadı rai tam ona yaklaştığında büyük bir talihsizlikle kum havuzunu boyladı e en önde, hiç zorlanmadan giderken sato da hata yapmaz bi de hata yapsaydı!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir