Kategoriler
Formula1

Kubica Kötü Şansını Lanetledi

Robert Kubica bir kez daha şanssızlığı sebebiyle elinden kayan iyi sonucu görünce Formula 1’deki kötü şansını lanetledi.

Kubica Avustralya’da sıralamalarda 2. sırada yer almıştı ancak güvenlik aracı ile değişen strateji ve mekanik sorun podyumu elinde kaçırdı ve Nakajima ile olan temas yarışı tamamlayamamasına neden oldu.

Kubica "Hafta sonu iyi görünüyordu ancak hafta sonundan daha fazlasını çıkarabilseydik çok daha fazla mutlu olurdum."

"Ne zaman iyi bir sonuç alacak olsam kötü bir şey oluyor ve burada da yanlışlar oldu. Bu şekilde oluyor." dedi.

Kubica ayrıca takımın stratejisini tek pit stopa çevirmesinin kendisi için sorun olmadığını ancak iyi sonuç almayı motor sorununun engellediğini söyledi.

Kubica "Takım kendisi için en iyisini yapmaya çalışyor ve stratejinin doğru olduğunu umuyorum. Ancak opsiyon lastikleri ve ağır araç ile kaç tur attığıma bakarsak bu kolay değildi."

"Ancak bu en büyük sorun değildi. En büyük sorun güç kaybıydı. Ağır hızlanmalarda çok yavaştık ve zaman kaybediyordum." dedi.

Avustralya’da gösterdikleri performansa rağmen Kubica Ferrari ve Mclaren’e oranla tam olarak nerede olduklarını görmek için biraz daha beklemeleri gerektiğini düşünüyor.

Kubica "Onlara yakın olduğumuzu düşünüyorum ancak daha iyi görüntü almak için birkaç yarış daha beklemeliyiz."

"Avustralya’da maksimum hızda kaybediyorduk. Her hız noktasında oldukça gerideydik ve uzun düzlüklere sahip Malezya’da bazı şeylerin değiştirmeyi düşünebiliriz." dedi.

“Kubica Kötü Şansını Lanetledi” için 0 yanıt

Yarışı kazanabilecek adaylardan biriydi. Yazık oldu bence. Ama şanssızlığı kaliteli pilot olmasını gölgeleyemez. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir