Kategoriler
Formula1

Mclaren Kovalainen'in Hatasını Önemsemedi

Ron Dennis, Heikki Kovalainen’in Avustralya yarışında son anda yaptığı hatadan dolayı kendisini kötü hissetmemesi gerektiğini söyledi.

Fin pilot podyuma çıkacak gibi görünüyordu ancak son güvenlik aracı periyotu onun için ters zamana denk geldi ve Fin pilot geriye düştü. Daha sonra Fernando Alonso’yu cesur bir şekilde geride bırakarak 4. sıraya yükselen Kovalainen start finiş düzlüğünde yanlışlıkla pit hız sabitleyicisine basılınca Alonso tarafından geçildi ve yarışı 5. sırada tamamladı.

Ancak tüm olanlara rağmen Ron Dennis, Kovalainen’in üzülmemesi gerektiğini ve Mclarne ile ilk yarışını iyi şekilde hatırlaması gerektiğini söyledi.

Dennis "Ona kendi kendisini cezalandırmanın hiç faydalı olmayacağını anlattım: hatasız bir yarış çıkardı. Evet pit hız sabitleyicisine bastı ancak bunu yapan bir çok pilot gördüm ve bunu bir daha yapmayacağına eminim."

"Onun çektiği acıyı görüyorum. Bu hafta sonu fantastik bir iş çıkardı ve kendisinden istenen her şeyi yaptı. Eğer son güvenlik aracı olmasaydı haketti bir ikinciliği alacaktı."

"Bu yüzden geride kalanların olumlu yanlarına bakmalı. Şu anda 5-6 yarış sonra olacağı yere yakın değil. Zaman ilerledikçe daha da iyi olacak, Lewis gibi." dedi.

“Mclaren Kovalainen'in Hatasını Önemsemedi” için 0 yanıt

Ahmet kara haklı altında asfaltı gerçekten ağlatan bi canavar varken ve elinde bi sürü düğmesi olan joyjtik varken bide ilkkez yarıştığın bi joystik varsa bu hata normal önemli olan alonsoyu geçmesi.

Bir Ferrari taraftari olarak Kesinlikle gulunc oldugunu dusunmuyorum, Altinizda sadece 600kg olan ama 750 beygirlik bir canavar var, onu kontrol altinda tutmak zaten zor, ve onunde cok alisik olmadigin bir joystick varsa bir kac yaris icin bu kabul edilebilir bir hatadir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir