Kategoriler
Formula1

Hamilton, Button'la Sadece 12 Puan Fark Olmasına Şaşkın

İtalya’ya Bandini ödülünü almaya giden Hamilton, Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada “Bu garip. 2 galibiyet, 2 de 2. sıra kazanarak çok iyi 4 yarış çıkardım ve aramızda sadece 12 puan fark var.” dedi.

Hamilton’un bu şaşkınlığıa rağmen Jenson Button da gayet iyi bir sezon geçiriyor ve son şampiyon, sezonun ilk bölümünde aldığı 2 galibiyet, 2 ikincilik ve iyi sonuçlar ile farkın açılmasını engelledi.

Hamilton’un fazla puanları ise aldığı diğer 2 podyum sonucu ile açıklanabilir. Button ise 1 kere 3. oldu.

Hamilton “Nasıl gideceğini göreceğiz ancak eğer farkı açabilirsem daha mutlu olacağım.” dedi.

“Hamilton, Button'la Sadece 12 Puan Fark Olmasına Şaşkın” için 0 yanıt

McLaren takımı herzaman 1 sırada puan konusunda ama da her an puan durumu degisebilir bunun icin erkenden konusmamalıyız ama McLaren Takımının Kazanmasını gönülden isterim

şaşırman doğal.daha önceki hiçbir takım arkadaşın ingiliz değildi.şimdi ingliz bir takım arkadaşın var ve muhtemelen seninle aynı muameleyi görüyor.fark ondan bu kadar az.eminim monacoda motordaki radyotör tıpacı unutulmasaydı fark hiç olmayacaktı.

Hamilton ve Button çok iyi pilotlar.. Hamilton'ı özellikle öndeki aracı zorlarken izlemesi çok zewkli,bir pitbull gibi saldırgan ve inatçı ona bir kere ısırma şansını verdğniz zaman bu savaşı kaybetmişsiniz demektir.. Button ise tam bir tilki öndekini pek zorlamaz, ama farkı sürekli aynı tutar, hep arkanızdadır ama bi süre sonra warlığını unutursunuz, en ufak bi hatanızda bi bakarısnız ki önünüzde 🙂

jenson çok fazla efor harcamadan doğru yerde doğru hamleyi yapıyor. göze batmıyor sessiz sedasız işi götürüyor…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir