Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Ferrari'nin Sorunları Çözeceğinden Emin

Kimi Raikkonen, Avustralya’daki hafta sonunu felakete çeviren dayanıklılık sorunlarını Ferrari’nin çözebileceğine inanıyor.

Son dünya şampiyonu, sıralamalarda sorun yaşadı ve yarışa 15. sıradan başladı. Yarış içinde ise motor problemi nedeniyle de yarışı bırakmak zorunda kaldı.

Raikkonen, yarış dışı kalmasına rağmen 1 puan aldı. Bu da Ferrari’nin bütün hafta sonundan çıkarabildiği belki de tek olumlu noktaydı.

Ve Raikkonen, dayanıklılık sorununun bir endişe olduğunu kabul etmesine rağmen Ferrari’nin sorunu çözmek için sıkı çalışacağından emin.

Raikkonen: "Dayanıklılık eksikliği benim için şimdi gerçek bir sorun. Ama takımın Maranello’da sorunlarımızı çözmek için sıkı çalıştığını biliyorum"

"Performans ve aracın rekabetçiliği konusunda herhangi bir endişem yok. İlk yarış bu şekildeydi ama gerçekten iyi bir araca sahip olduğumuzu biliyoruz"

"Hafta sonu boyunca istikrarlı bir şekilde rekabetçi olmamız gerekiyor. Çünkü arkadan başlarsanız trafikte sıkışırsınız, Melbourne’de olduğu gibi"

"İyi bir kalkış yaptık ama geçiş zor. Bazı riskler almanız gerekiyor, özellikle de önünüzde daha yavaş araçlar olduğunda"

Geçen sene şampiyonluğu 1 puan ile kazanan Raikkonen, kötü bir hafta sonu ardından gelen sonucu hoş karşıladı ve bu puanın sonlarda önemli olabileceğini ifade etti.

Raikkonen: "Sezonun ilk yarışı hakkında söyleyecek gerçekten pek fazla şey yok. Tek olumlu şey, her şeyin geride kalması"

"Cumartesi sabahından itibaren sorunlar yaşadık ve planlarımıza göre hareket edemedik. Açıkçası gerçekten hayal kırıklığına uğradık"

"Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yapabildiklerimizden bildiğimiz şeylerin önemi yok. Çünkü sonunda yarışı bitiremedik. Dökülmüş sütün üstüne ağlamayız"

"Hiç bir şekilde yarım etmez ve sonucu değiştirmez. Yaşadığımız sorunlara rağmen 1 puan almayı başardık"

"Bu yüzden sonunda 1 puan, Avustralya hafta sonunda daima olumlu bir bakış açısı olabilir. Bu tek puanın sezon sonunda ne kadar önemli olduğunu göreceğiz"

 

“Raikkonen, Ferrari'nin Sorunları Çözeceğinden Emin” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir