Kategoriler
Formula1

Honda Cesaretlendi

Honda Racing CEO Nick Fry, Rubens Barrichello’nun 6. olmasının ardından diskalifiye ile puan alamadığı Avustralya GP’den hayal kırıklığından çok cesaretlendiğini söyledi.

Takım yeni sezona potansiyelinden emin olmayarak girmişti ama Barrichello ve Button’un sıralamalarda ortalarda yer almasıyla mutlu oldular. Yarışta da takımın Brezilyalı pilotu güçlü görünüyordu.

Diskalifiye nedeniyle puan alamamalarına rağmen Fry, olanlarla ilgili kalenderdi.

Fry: "Bir tarafta genel olarak beklendiğinden daha iyi bir hafta sonu oldu. Bu yüzden durumdan olumlu yanları çıkarmanız gerekiyor"

"Araç performansı hâlâ yeteri kadar iyi değil ama bu, iyi bir başlangıç noktası. Düşündüğümüz sırada sıralamaları geçtik ve yarışta da öyle oldu"

"Yarışın o bölümünde Rubens harika bir iş çıkardı ve Kimi’yi o kadar uzun süre arkada tutmak, herkesin standardında takdire layıktı. Açıkçası bize karşı işler bize karşı gelişti ama galiba bizden çok daha kötü durumda indanlar var"

Pitlerde olanlar yüzünden takımın kendini suçlayıp suçlamadığı sorulduğunda Fry: "Ne yazık ki kırmızı ışık yanıyordu ve o esnada sürüş yapmamalıydı. Bu konuda hiç şüphe yok"

"Tartışmalı bir şekilde ışık olması gerekenden biraz fazla uzun süre ile yandı ama sonuçta kırmızı ışıkta geçti. Bu yüzden hiç bir kötü hisse sahip değiliz"

Honda’nın İspanya’daki yarışa kadar herhangi bir büyük güncelleme planı olmamasına rağmen Fry, gelecek iki yarışta puan almak için şansları olduğunu düşünüyor.

Fry: "Gelecek bir iki yarış için neye saipsek şimdi ona sahibiz. Ama sıkı çalışmaya devam edeceğiz ve bu yolda daha çok şey var. Malezya’da daha fazlasını bekliyorum ve umarım biraz puan alırız"

“Honda Cesaretlendi” için 0 yanıt

zaten ben de önceki sezonlardan değil bu sezondan bahsediyorum dostum. bu böyle. biz sezona başlayabileceğimiz en kötü şekilde başladık ve en kötü tepkiyi de kendi taraftarımız olan italyanlardan aldık. ferrarinin bu sezondaki gücünün herkes farkında olmalı ki, bizim bu faciamıza karşın f1 camiasında olan herkes bunun abartılmaması gerektiğinde hemfikir. mclaren in de güçlü olduğu tartışılmaz bir gerçek. önümüzdeki yarışlara bakalım ve hızlı olan kazansın..

bunun neresi mantıksız barıs.Bir önceki sen iyi olanla kıyaslanırsın bu hep boyleydi.Boylece ne kadar gelişip gelişmediğini gorursun.Aynı sekilde mclarenle de kıyaslanıyor.Ama tabi biz abartmıyoruz.Herseyden pay cıkartmaya calısmıyoruz dogru ya:)

sezon başında eski bir f1 pilotu şöyle demişti ; "2008 sezonunda ferrari "standart" olcak, geriye kalan takımlar, kendilerini onlarala kıyaslayarak gelişim göstercek" ne kadar doğruymuş!! büyüksün Ferrari & büyüksün Kimi…

EEE Nede olsa rubensin yapabildiği en iyi şey. Zamanında Schuminin arkasını az kollamadı. Schumi Barichello olmasaydı okadar şampiyon olamazdı. Bu lafıma kimse yorum yazmasın çünkü bu böyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir