Kategoriler
Formula1

Mclaren Hız Sabitleyicisinde Değişikliğe Gidiyor

Heikki Kovalainen’in Avustralya’da yaşadıklarının ardından Mclaren takımı hız sabitleyici sisteminde değişikliğe gidiyor.

Kovalainen, Alonso’yu geçtikten sonra start finiş düzlüğünde yanlışlıkla hız sabitleyicisine basmış ve aracı yavaşlamıştı ve sonuç olarak Alonso’ya geçilmişti.

Mclaren takımı bu tür olayların tekrar yaşanmamasını garanti altına almak için sistemde değişikliğe gideceğini söyledi.

Mühendislik Başkanı Paddy Lowe "Kesinlikle gelecekte değişikliğe gideceğiz. "

"Aslına bakarsanız dürüst olmak gerekirse bunun olmasını engellemek için daha iyi iş çıkarabilirdik, ya onun elektronik yönetiminde ya da ergonomik olarak değişiklik yapabilirdik."

"Bu elinizi oralarda dolaştırırken kaza ile dokunacağınız bir şey olmamalı." dedi.

Bazı takımlarda pit hız sabitleyici belli bir hızın ya da vitesin üzerindeyken çalışır konumda olmuyor.

“Mclaren Hız Sabitleyicisinde Değişikliğe Gidiyor” için 0 yanıt

kaan senin dediğini f1 oyununu ilk öğrendiğim zamanlar virajlara yaklaşırken klavyede f3 tuşu ile fren yardımını açıp kapatmam aklıma geldi.:)))

alicim demek istediğimi tam anlatamamış olabilirim. ben limiter ile viraj dönmekten bahsetmiyorum anlık bir kullanımdan bahsediyorum tıpkı kovy nin düzlükte yanlışlıkla sistemi açıp kapaması gibi.

Hız sabitleyici burda nasıl çalışıyor bilmiyorum ama pit alanı limitörüyle aynı olay değil sanırım. Çünkü öyle olsa o araba her yeri dağıtır yüksek hızda.

Dediğimiz gibi güncel hızı koruyorsa bence virajlar bi fayda sağlamaz sonuçra viraja en iyi hızla girip daha fazla hızla çıkmaktır. Sabit hızla girip çıkmak bence kazandırmaz.

görmez! adı üstünde hızı sabitliyor.senin yavaş viraj dediğinin ancak monako daki laraskas virajı yoksa diğerleri

bu sabitleyici acaba yuksek hızlı düzlükten yavaş bir viraja girilirken frenleme ile birlikte 1-2 saniyeliğine kullanılsa bir nevi motor freni görevi görmezmi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir