Kategoriler
Formula1

GPDA, Hamilton'a Katılması için Baskı Yapmıyor

Grand Prix Pilotlar Birliği (GPDA), bu hafta Jackie Stewart’ın eleştirilerine rağmen Lewis Hamilton üzerinde oluşuma katılması için herhangi bir baskı uygulamadıklarını söyledi.

Hamilton, GPDA’ya üye olmayan 4 pilottan biri ve Stewart, Hamilton’un bu birliğe katılmamakla hata yaptığını ifade etmişi.

Stewart şöyle demişti: "Lewis’in GPDA’ya henüz katılmamasından dolayı hayal kırıklığına uğradım ve şaşırdım. GPDA çok iyi şeyler yaptı. Lewis’in alâkalı olmaması yanlış"

Ama GPDA, Stewart’ın görüşlerini desteklemiyor ve Hamilton’un istediğini yapmakta özgür olduğunu söylüyor.

GPDA Başkanı Pedro de la Rosa: "GPDA Başkanı olarak söylüyorum ki, GPDA’ya üye olmayan Lewis Hamilton ve diğer üç pilota, Kimi Raikkonen, Anthony Davidson ve Adrian Sutil, saygı duyuyoruz."

"Açık bir şekilde, gelecekte Lewis’in GPDA’ya üye olan bir pilot olmasını bekliyoruz ve diğer üçünün de. Ama katılmak zorunlu değil ve Lewis üzerinde baskı oluşturma gibi bir niyet yok. Geçmişte güvenlik meseleleri üzerine kenetlendiğimiz zamanlarda daima yardımcı olmuştu"

FIA ile de diyalog halinde olmalarına rağmen GPDA, her GP hafta sonunun Cuma günlerinde toplanır. Pilotlar, gerekli görmeleri durumunda doğrudan da yönetim kurulu ile temasa geçebilir.

Hamilton, olumlu bir katkıda bulunmak için zamanının olmadığı gerekçesiyle GPDA’ya katılmak istemediğini söylemişti.

“GPDA, Hamilton'a Katılması için Baskı Yapmıyor” için 0 yanıt

bazı kimi fanları,lewis bu olusuma,vakti olmadıgı için katılamayacagını acıkladıgında''bu lewis de cok şımarık ya''demişlerdi.şimdi ne diyecekler acıkcası ben kimi nin de uye olmadıgını bilmiyordum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir