Kategoriler
Formula1

Ferrari Motor Sorununun Tekrarlanmayacağından Emin

Ferrari, Avustralya’daki yarışlarını bir felakete çeviren motor sorunlarının bir kereliğine mahsus olduğuna inanıyor.

İtalyan takım Albert Park’ta Kimi Raikkonen ve Felipe Massa ile damalı bayrağı görememişti ve motorlar Maranello’ya incelenmek üzere gönderilmişti.

Bu çalışmalar sonrasında Avustralya’daki beklenenin üstündeki sıcaklık yakıt beslemede problem yarattığı ve bunun sonucunda da motorların giriş valflerinde sorun oluştuğu saptandı.

Malezya’da autosport.com’a konuşan bir Ferrari sözcüsü: "Melbourne’de yüksek sıcaklıkla kısmen ilgili olan bir yakıt besleme sorunuydu"

"Bir kalite kontrol veya soğutma sorunu değildi. Açıkçası bu motorları değiştiremezsiniz. Bu yüzden haritalandırmayı geliştirmede çıkı çalışacağız. Ama bunun bir kereliğe mahsus olduğuna inanıyoruz"

Ferrari ayrıca sorunun, Formula 1’de bu sene kullanılan standart ECU ile ilgili olduğuna dair düşünceleri de reddetti.

Sözcü: "Yeni ünitenin, motorun kullanımında yeni yöntemleri öğrenmemiz gerektiği anlamına gelmesine rağmen bu bir ECU sorunu değildi"

“Ferrari Motor Sorununun Tekrarlanmayacağından Emin” için 0 yanıt

Ferrari Toyota ile beraber Bahreyn de test yapmamışmıydıki sıcak havadan dolayı olduğunu söylüyorlar ;ayrıca ecu yu 3 aydır test kullanıyorlar ve onu sıcak havadada yağmurlu havadada test ettiler kusura bakmayın fakat bana sanki daha fazlası varmış gibi geldi ;inşallah ferrarinin söylediği gibi bir kereye mahsustur

ferrari de kaç sözcu var?dün sorunu ecu da arayan sozcuyle bu sozcu baska insanlar galiba ya da ortada dolanan haberlerde bir yanlıslık var?neresinden bakarsınız bakın ortada bir yanlıslık oldugu kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir