Kategoriler
Formula1

Schumacher "Kazaya Massa Sebep Oldu"

Michael Schumacher Ferrari’nin pilotlarının sezonun kötü başlangıcına katkıda bulunduğunu söyledi.

7 Dünya Şampiyonu Schumacher Felipe Massa’nın 2. virajdaki ve David Coulthard ile olan kazalarının tamamen pilot hatası olduğunu söyledi Auto Motor und Sport’a yaptığı açıklamasında.

Schumacher yarış sonrası analizlerin Massa’nın 2. virajda gereğinden düşük viteste olduğu için spin attığını gösterdiğini söyledi.

Schumacher "Massa neden o kadar düşük vitesteydi bilmiyoruz ancak çekiş kontrol olmadan ve lastikler soğukken araç çok kritik bir halde olur." dedi.

Schumacher ayrıca Coulthard-Massa kazasında suçlanması gereken kişinin Massa olduğunu söyledi.

Schumacher "David’in biraz daha akıllı davranması gerektiğini söyleyebilirsiniz ancak buna Felipe’nin neden olduğuna dair şüphe yok." dedi.

Alman pilot ayrıca son dünya şampiyonu Kimi Raikkonen’in 2 pilot hatasını yaparken "çok iyimser" hareket ettiğini söyledi.

 

“Schumacher "Kazaya Massa Sebep Oldu"” için 0 yanıt

recep kardeş herhalde çok iyimser den kastı geçen sezon hatırlarsan vettel in fuji de alonso ya yaptığı bir atağa ve kubica nın hamilton a yaptığı bir atağa serhan acar çok iyimser bir atak demişti
kimi ninde aynı virajda 2 sefer aynı hataları yapması olabilir

İyimser derken imkansızı denemeye çalıştığını kastetmiş bence ki gerçektende öyleydi. Massa-Coulthard kazasında Massa biraz fazla zorladı ama yinede Coulthard ın çizgisini 1m değiştirmesi kazayı önleyebilirdi. İkiside suçlu bence.

Alman pilot ayrıca son dünya şampiyonu Kimi Raikkonen'in 2 pilot hatasını yaparken "çok iyimser" olduğunu söyledi.
NE DEMEYE ÇALIŞMIŞ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir