Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Ferrari'nin Formundan Emin Değil

Kimi Raikkonen, kötü geçen Avustralya hafta sonunun ardından bu haftaki Malezya GP’si için Ferrari takımının ne kadar güçlü olacağı konusunda emin olmadığını söyledi.

Ferrari’den bu hafta ne beklediği sorulan Raikkonen: "Bilmiyorum. Konuşmak için çok erken"

Melbourne’de mekanik sorun nedeniyle yarış dışı kalan Fin pilot, sorunları engelledikleri sürece iyi olacaklarına inanıyor.

Raikkonen: "Aracın nasıl çalıştığını, işlerin nasıl gittiğini yarın göreceğiz. Ama herşeyin iyi çalışmasını sağladığımız sürede iyi durumda olacağız."

"Hıza sahip olduğumuzu düşünüyorum ve herşey yolunda giderse iyi olacağız. Geçen senenin bizim için en iyi olduğunu düşünmüyorum, araçtan en iyi performansı elde edememiştik. İşlerin nasıl gittiğini göreceğiz"

"Nasıl olduğunu görmek için bekleyeceğiz. Yarın ne kadar güçlü olduğumuzu görmemiz gerekiyor. Sonrasında daha net bir manzaraya sahip olacağımızı düşünüyorum"

Hem Raikkonen hem de Massa, Avustralya’da yarış dışı kaldı ve Fin pilot, bunun takım için bir sürpriz olduğunu kabul etti.

Raikkonen: "Endişe etmiyordum. Ama olanlardan dolayı mutlu olmadığımızı düşünüyorum. Kış (testlerinden), hızlı olabileceğimizi biliyorduk ve büyük bir sorun yaşamamıştık. Ama ilk yarışa geldiğimizde kesinlikle beklemediğimiz motorla ilgili iki sorun yaşadık."

"Sezon uzun ve söylediğim gibi, herşey olunda giderse yukarıda olmalıyız. Panik yapmıyorum, kimse panik yapmıyor. Ama ilk yarışta daha iyi bir sonuç istiyoruz"

“Raikkonen, Ferrari'nin Formundan Emin Değil” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir