Kategoriler
Formula1

Red Bull'dan Yarışa Katılabilmesi İçin Teknik Savunma İstendi

David Coulthard’ın 1. antrenmanlardaki kazasının ardından hakemlerin takımı yarışa katılmaktan men etmemesi için teknik rapor istedi FIA.

2. antrenmanların ardından Red Bull yetkilileri Christian Horner, Adrian Newey ve Jonathan Wheatley kazada neler olduğuna dair savunma için çağrılmıştı.

Coulthard rot hatası yüzünden 13. virajda dışarı çıkmış ve en önemlisi daha sonra kerbe vurduğunda süspansiyonlar büyük hasar almıştı.

Avustralya’da da yaşanan soruna ek olarak bunun yaşanması sonucunda hakemler aracın ne durumda olduğunu öğrenmek için savunma istedi.

Savunmanın ardından hakemler yarışma izni verebilmeleri için teknik rapor istedi araç hakkında.

Teknik kurallar kitabının 2.3 maddesine göre hakemler aracı tehlikeli bulmaları halinde yarışa katılmaktan men edebilirler.

Horner ilk toplantının ardından RB4’ün tasarımında güvenlik ile ilgili sorunun olmadığını söyledi.

Coulthard Kaza
yükleyen TRF1-NET

“Red Bull'dan Yarışa Katılabilmesi İçin Teknik Savunma İstendi” için 0 yanıt

Gayet normal kırılıyor.Kerb den atlamak basit değil.Her arac aynı tepkiyi vermez tabi ama aracların belli standartları var saglamlık konusunda.Red bullda onu karsılıyorki orada yarısıyor

geçen yarışta da massa david kazasında çok sert bir darbe olmamasına rağmen aracın neredeyse tüm süspansiyonları ve arka kanadı felan kırılmışdı. Sadece yere düştüğü için 🙂 Glockun toyotası o daha yüksekten düşmesine rağmen daha sağlamdı. Burada da sadece kerbden aşağı düşüyor iki süspansiyon birden kırılıyor. aslında ciddi bir tehlike bu kadar narin olmaması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir